Cedevita Olimpija je povedla z 0:7, hitro pa tudi z dvomestno prednostjo (11:22). To so v prvi četrtini povišali na +18 (14:32). Šentjur je na krilih Nejca Zupana znižal zaostanek (33:43). Sledila je serija Olimpije, ob koncu druge četrtine še dve zaporedni trojki – zadela sta Nikola Radičević in Gregor Glas – za +23 ob koncu prvega polčasa (40:63).

Po vrnitvi na parket so zmaji nadaljevali dobro igro, ob koncu tretje četrtine so vodili za 30 točk (57:87), s tolikšnim naskokom so začeli tudi zadnjo četrtino (60:90).

V tej so Ljubljančani povedli z najvišjo razliko 35 točk (67:102). Na koncu so zmaji slavili s 30 točkami prednosti.

Prvi mož Šentjurja Nejc Zupan je dosegel 21 točk (15 v prvem polčasu), pri Cedeviti Olimpiji sta bila razpoložena Zoran Dragić z 20 točkami in Luka Ščuka s 17 (15 jih je dosegel v prvem polčasu).

Tudi Kansai Helios prek stotice
Druga petkova tekma Kansai Helios – Terme Olimia Podčetrtek je bila zanimivejša, vsaj v prvem polčasu. V tem so Domžalčani največ vodili za 8 (26:18), na odmor pa so odšli z dvema točkama prednosti (48:46). V tretji četrtini pa si je Helios hitro priigral dvomestno prednost, večkrat je vodil za 14 točk (78:64; 80:66; 82:68) – največ pa za 20 (90:70).

Pri Domžalah sta izstopala Blaž Mahkovic z 28 točkami in Malcolm Alexander Bernard s 25 točkami, pri Podčetrtku je Simo Atanacković dosegel 17 točk.

Krka upravičila vlogo favorita
S tekmo med Krko in LTH Castingsom so se končali prvi četrtfinalni obračuni. Novomeščani so upravičili vlogo favorita (98:74).

V drugi četrtini so varovanci Gašperja Okorna nadoknadili zaostanek nekaj košev v vodstvo 46:38, v tretjem delu igre pa so dokončno strli odpor gostov. Z delnim izidom 20:4 so prišli do prednosti 66:42, ki so jo v zadnjih desetih minutah zlahka zadržali.

Šest igralcev Krke je imelo dvomestno število točk - največ jih je dosegel Miha Cerkvenik (20 točk, met iz igre 8:9, 6 skokov, 5 podaj, indeks 29), drugi najvišji statistični indeks (20) pa sta si delila Robert Jurković z 18 točkami (trojke 3:4) in Miha Škedelj za 11 točk in 12 skokov.

Pri gostih je bil v napadu razpoložen le Curtis White s 24 točkami (met iz igre 10:18).

LIGA NOVA KBM, četrtfinale, prve tekme

ŠENTJUR – CEDEVITA OLIMPIJA
78:108 (19:34, 21:29, 20:27, 18:18)
200; Zupan 21, Iyiola 19; Dragić 20, Ščuka 17, Stewart in Blažič po 13.

KANSAI HELIOS – TERME OLIMIA PODČETRTEK
100:86 (24:17, 24:29, 32:20, 20:20)
300; Mahkovic 28, Bernard 25, Copot 14; Atanacković 17, Stoimenov 15.

KRKA - LTH CASTINGS
98:74 (21:25, 25:13, 28:13, 24:23)
Cerkvenik 20, Jurković 18, Stergar 17; White 24, Bilić 14, Rudović 13.

Že odigrano:
ILIRIJA – GGD ŠENČUR
67:75 (12:24, 12:13, 17:18, 26:20)
200; Macura 18, Arslanagić 13; Malovčić 22, Čibej in Ožegović po 14.

Igrajo na dve zmagi. Druge tekme bodo 7. in 8. maja, morebitne tretje pa tri dni pozneje.