Jalen Brunson je bil z 41 točkami najučinkovitejši igralec šeste tekme med New Yorkom in Philadelphio. Foto: Reuters

Josh Hart je v Filadelfiji zadel ključno trojko 25 sekund pred koncem. Z 12. podajo večera ga je zaposlil Jalen Brunson, ki je ob koncu z dvema prostima metoma prišel do skupno 41 točk, pri čemer jih je kar 14 dosegel v zadnji odločilni četrtini.

Sprva je kazalo na precej višjo zmago Newyorčanov, ki so na začetku šeste tekme povedli s kar 33:11. Na krilih glasnega občinstva so Sixersi hitro pripravili preobrat in na polčas odšli celo s prednostjo. Philadelphia je v tretji četrtini vodila že za deset točk, a so se gosti vrnili in večji del zadnje četrtine vodili. Ob vnovičnem poznem izenačenju je Hart zadel odločilno trojko, Brunson z mirno roko potrdil vodstvo, met za podaljšek ob izteku sirene pa je zgrešil Buddy Hield.

V drugo Knicksi niso izpustili priložnosti

Prva peterka Knicksov je dosegla kar 113 točk, Donte DiVincenzo jih je prispeval 23, Josh Hart pa 16 ob 14 skokih in sedmih podajah. Pri domačih je Joel Embiid dosegel 39 točk in 13 skokov, manjkal pa je bolj učinkovit strelski večer Tyresa Maxeyja, ki je za 17 točk zadel šest od 18 metov iz igre.

"Po peti tekmi je bilo v naši slačilnici vse tiho, saj smo iz rok izpustili lepo priložnost. Vendar smo pred današnjo tekmo vedeli, da je skrajni čas tudi za naš boljši začetek. Dobro smo se borili, a dober začetek nam je pomagal," je po tekmi dejal Brunson.

Drugi nosilec New York se bo v konferenčnem polfinalu pomeril s šestopostavljeno Indiano, ki je sočasno izločila tretjega nosilca Milwaukee.

Indiana po desetletju znova v drugem krogu

Indiana je dobila vse tri domače tekme, kar bo močan adut v dvoboju z New Yorkom, ki pa se začenja na Manhattnu. Foto: Reuters

Pacersi so na domačem parketu suvereno dokončali delo in izločili oslabljene Buckse, ki so v končnici ostali brez Janisa Andetokumba. Za šesto tekmo se je pri Milwaukeeju sicer vrnil Damian Lillard, a je bila Indiana preveč odločna in razigrana, da bi dopustila sedmo tekmo. Po dobrem začetku gostov so domači strnili vrste in dobili vse četrtine za visoko zmago s 120:98.

Šest igralcev Indiane je dvoboj končalo z najmanj 14 točkami. Največ, 21 oz. 20, sta jih dosegla rezervista Obi Toppin in T. J. McConnell. Tyrese Haliburton je 17 točkam dodal deset podaj. Pri gostih je Lillard dvoboj končal z 28 točkami, po 20 točk pa sta prispevala še Brook Lopez in Bobby Portis (15 skokov).

"Uvrstitev v drugi krog nam ogromno pomeni, to nam ni uspelo vse od leta 2014. Ponosni smo in zadovoljni, ker smo podaljšali sezono. Milwaukee ima izjemno ekipo, a roko na srce smo morali rezervisti pokazati več po nekaj slabših predstavah. Pristop je bil pravi od samega začetka, želeli smo dokazati, da lahko vse skupaj dvignemo na višjo raven," je po tekmi dejal organizator igre McConnell.

Indiana je nazadnje napredovala v sezoni 2013/14, ko je nato v konferenčnem finalu izgubila proti Miamiju.

LIGA NBA, KONČNICA

Vzhod, 1. krog

INDIANA (6) – Milwaukee (3) 4:2
120:98 (33:24, 26:23, 34:31, 27:20)
Toppin 21 (8/15 iz igre, 3/10 za tri), McConnell 20 (7/9 iz igre, 2/2 za tri), in 9 podaj, Siakam 19, Haliburton 17 (7/16 iz igre, 2/10 za tri) in 10 podaj, Nesmith 15 (3/7 za tri), Nembhard 14, Turner 5, Jackson 4, Sheppard 3, Brown 2; Lillard 28 (7/16 iz igre, 4/12 za tri, prosti meti 10/10), B. Lopez in Portis (15 skokov) po 20, Middleton 14, Beverley 6, Connaughton 3, Livingston, Beasley in A. Jackson po 2, Gallinari 1, Andetokumbo ni igral.

Philadelphia (7) – NEW YORK (2) 2:4
115:118 (22:36, 32:15, 29:32, 32:35) Embiid 39 (12/25 iz igre, 2/5 za tri, prosti meti 13/13) in 13 skokov, Hield 20 (6/9 za tri), Maxey (6/18 iz igre, 1/6 za tri) in Oubre (7/14 iz igre, 3/7 za tri) po 17, Batum 16 (3/5 za tri), Payne 6, Harris 0 (0/2 iz igre), Lowry 0 (0/2 iz igre); Brunson 41 (13/27 iz igre, 3/8 za tri, prosti meti 12/16) in 12 podaj, DiVincenzo 23 (5/9 za tri), Anunoby 19 in 9 skokov, Hart 16 (3/5 za tri), 14 skokov in 7 podaj, Hartenstein 14 (7/13 iz igre) in 9 skokov, McBride 3, Robinson 2.