Dvakratni strelec Chris Tierney je bil prehiter in preveč natančen za Anžeta Kopitarja in povsem razglašeno druščino Kraljev. Foto: Reuters

Za Kalifornijce se je začelo spodbudno, Kyle Clifford jih je v 24. minuti popeljal v vodstvo, a v drugem delu tekme je sledil popoln mrk. Bobby Ryan je izenačil, junak gostov pa je z dvema goloma postal Chris Tierney. Senatorji so pred kalifornijsko turnejo doživeli osem zaporednih porazov, a so zdaj v dveh večerih porazili Anaheim in Los Angeles ter zapustili zadnje mesto lige.

O porazni sezoni Los Angeles Kings je bil govor tudi v podkastu SOS Odmev: 009 Šport v letu 2019 (od 35. minute dalje)

Na dno so znova padli Kralji, pri katerih je kapetan Anže Kopitar v dobrih 20 minutah sprožil dva strela, sicer dobil 16 od 24 sodniških metov, a večer sklenil z ratingom -1. Po dobri polovici sezone je LAK kot najmanj učinkovito moštvo tekmovanja na zadnjem mestu Pacifika, Zahoda in celotne lige, za območjem končnice pa zaostaja za 10 točk.

Dva nova gola Ovečkina
Prvak Washington ostaja mora za Boston, ki ga je v rednem delu sezone premagal že 14. zapored. Dva gola za zmago Capitalsov s 4:2 je prispeval kapetan Aleksander Ovečkin, ki je tako že pri 32 golih sezone.

Strele trikrat udarile v zadnjih 10 minutah
Vodilna Tampa Bay je proti Carolini doma po 40 minutah igre zaostajala z 0:1, četrtič na petih tekmah je za Hurikane zadel njihov kapetan Justin Williams. A v zadnjih 10 minutah se je prebudil strelski stroj Strel: Ondrej Palat je izenačil, vsestranski center in po mnenju trenerja Jona Cooperja najpomembnejši igralec moštva Brayden Point pa je zadel dvakrat. Tampa je po 44 tekmah sezone že pri 70 točkah in ima deset točk prednosti pred najbližjim zasledovalcem.