Dallas kljub porazu drži prvi
Dallas kljub porazu drži prvi "wild card" Zahoda, medtem ko Los Angeles po 48. tekmi sezone za območjem končnice zaostaja za 7 točk. Foto: Reuters

Kingsi so gostovali v Dallasu v American Airlines Centru, kjer v Ligi NBA domuje in uspešno igra ravno Dončić. Kalifornijci so premagali Teksačane in splezali z dna lestvic, saj niso več najslabša ekipa prvenstva NHL. Na Zahodu so za točko prehiteli Chicago, na skupni ligaški lestvici so prehiteli še zadnjeuvrščeni klub Vzhoda Ottawo.

Kopitar ostal brez sprva pripisane podaje
Dustin Brown
je s spremembo smeri dosegel gol z igralcem več v uvodni tretjini. Sprva je kot strelec obveljal Drew Doughty, a so po preučitvi videoposnetka gol prisodili Brownu, s čimer je brez podaje ostal kapetan Kopitar, ki je dobil sodniški met na začetku akcije. Na koncu ključni gol je dosegel Carl Hagelin, ki je v mrežo Bena Bishopa pospravil odbitek, kar je bil tudi prvi gol nekdanjega Pingvina v dresu Kraljev.

Drugi vratar LAK-a Jack Campbell je zbral 29 obramb, od tega 17 v zadnji tretjini. Malo je manjkalo, da bi ohranil svojo mrežo nedotaknjeno, a ga je minuto pred koncem tekme premagal Esa Lindell.

Anže Kopitar je tako ostal brez točke, a v 20:38 igre sprožil 3 strele v okvir, enkrat zgrešil, in dobil 15 od 24 bulijev.

Slavje Kanadčanov na derbijih večera
V derbiju Atlantika je Toronto s 4:2 slavil pri Tampa Bayju. Odločil je gol letos najnevarnejšega Javorjevega lista Mitchlla Marnerja v 35. minuti. V Centralni diviziji sta se prav tako soočila vodilna kluba skupine, pri čemer je Winnipeg s kar 5:1 zmagal v Nashvillu, prvi in zadnji gol je dosegel Brendan Lemieux, sin Clauda Lemieuxa. Anaheim je po dolgih 12 zaporednih porazih vendarle presekal črni niz - Ducks so s 3:0 odpravili Minnesoto.