Carl Soderberg je poskrbel za uvodni gol Colorada v prvi tretjini, a pravi plaz golov je sledil v drugi tretjini. Anže Kopitar je v zadnji tretjini ob igralcu več zrežiral častni gol Ilje Kovaljčuka. Foto: Reuters

Po uvodni tretjini je Los Angeles zaostajal le z 0:1, nato se je v 2. tretjini sprožil plaz. Gostitelji so v mrežo Jonathana Quicka in njegove menjave Jacka Camblla natresli kar 6 golov. Dvakrat je zadel Mikko Rantanen, pri čemer je bil gol 22-letnega Finca za 6:0 za Los Angeles prava karikatura sezone. Ležerno drsanje napadalca Nata Thompsona nazaj v lastno obrambno tretjino brez nadzora nad ploščkom, Rantanen je pridrsal izza hrbta, ukradel plošček in z bekhandom razparal mrežo gostov.

Po 19 letih spet prejeli 6 golov v 20 minutah
"Patetična druga tretjina. Preprosto
za nas prav pomilovanja vredna tekma," je bil po tekmi najbolj samokritičen prvi branilec LAK-a Drew Doughty. Los Angeles je že sedmič v sezoni izgubil za 4 gole ali več, nazadnje so šest golov v eni tretjini prejeli pred 19 leti, ko so pri NY Rangersih izgubili s 3:8. Pred vikendom All star in skupno kar 10-dnevnim premorom igrajo Kralji samo še v ponedeljek, ko doma gostijo St. Louis.

Drugi strelec lige po 2 golih staknil še poškodbo
A mogoče je Avalanche za komaj tretjo zmago na zadnjih 13 tekmah plačal visoko ceno ‒ ravno Rantanen ob vodstvu s 7:0 v zadnjih 20 minutah ni igral zaradi poškodbe spodnjega dela telesa. S skupno 73 točkami (23 golov in 50 podaj) Rantanen zaseda drugo mesto na lestvici najučinkovitejših hokejistov lige.

Sorodna novica Kopitar: "Z glavo" trenutno povsem pri LA-ju, o reprezentanci pa, ko bo čas za to

Kopitar zdaj 99. strelec Lige NHL
Za primerjavo: najučinkovitejši Kralj Anže Kopitar je po podaji za častni gol Ilje Kovaljčuka v 48. minuti za končnih 1:7 po 48 odigranih tekmah sezone pri 32 točkah (13 golov in 19 podaj), kar je dovolj za 99. mesto v NHL-u. Z 78 točkami vodi prvi napadalec vodilne Tampe Nikita Kučerov, več kot točko na tekmo pa letos za zdaj prispeva kar 41 hokejistov.

Stamkos z "dvojčkom" potopil San Jose
V derbiju sobotnega večera v NHL-u je Kučerov prispeval dve podaji, vlogo prvega junaka pa prepustil kapetanu Tampe Stevenu Stamkosu, ki je z dvema goloma v zadnji tretjini poskrbel za slavje Strel nad San Josejem (6:3). Trdno vodilno moštvo lige se je oddolžilo Morskim psom za poraz pred 14 dnevi, ko je bilo v severni Kaliforniji 5:2 za Sharkse.