Ljubljančani so v soboto zapravili vodstvo z 2:0 proti vodilnemu Pustertalu in doživeli poraz po kazenskih strelih. Zajc tokrat ni imel pravice nastopa, saj je prejel že dve kazni zaradi pretepa. Tokrat so bili precej boljši tekmec (streli na vrata 16:31), a odprlo se je šele v zadnjih sedmih minutah.

Koren izenačil z igralcem manj
Gostitelji, ki jih vodi priznani strokovnjak Greg Holst, so povedli v 27. minuti, ko je zadel David Franz. Po 40 minutah so imeli minimalno prednost. V zadnji tretjini so zmaji pritisnili (streli na vrata 5:15). V 53. minuti je zaradi zadrževanja s palico na kazenski klopi sedel Kristjan Čepon. Z igralcem manj je Gal Koren izenačil na 1:1.

Jezovšek odločil srečanje
Minuto in 36 sekund pred koncem je odločilni zadetek dosegel Žan Jezovšek. V zadnji minuti je Holst iz vrat potegnil vratarja Dominika Franza in skušal s šestimi igralci izsiliti podaljšek. Gregor Koblar je 20 sekund pred koncem zatresel prazno mrežo.

Ljubljančani so s 65 točkami na tretjem mestu, imajo pa že pet točk naskoka pred četrtouvrščenim Lustenauom, ki je presenetljivo doma izgubil proti Bregenzerwaldu z 1:4. Naslednja tekma čaka ljubljanske hokejiste v soboto, ko bodo gostovali v Kitzbühelu, ki je v Tivoliju zmagal s 3:2.