Italijanski državni prvak Elia Viviani je ob kaotičnem šprintu pokazal, da je že na štartu sezone 2019 v odlični šprinterski formi. Foto: EPA

Viviani, zvezdnik ekipe Deceuninck-QuickStep je bil po 129 kilometrih v Adelajdi v zaključnem sprintu za razred hitrejši od Nemca Maxa Walscheida na drugem in rojaka Jakuba Mareczka na tretjem mestu.

Zaključni sprint je bil zelo neorganiziran, kar je v preteklosti pogosto znal izkoristiti slovaški zvezdnik Peter Sagan, tokrat je končal na osmem mestu. Daleč od najboljših na 23. mestu je končal Avstralec Caleb Ewan, v nedeljo najhitrejši na kriteriju v Adelajdi, ki velja kot nekakšen uvod v dirko po Avstraliji.

Zelo dobro se je ob debiju na najvišji kolesarski ravni v dresu ekipe UAE Emirates držal Tadej Pogačar, ki je v cilj prišel v času zmagovalca, prav tako kot tudi njegov klubski kolega Jan Polanc.

Po prvi od šestih etap ima Viviani štiri sekunde prednosti pred Walscheidom. Pogačar je 22., Polanc 24., oba z desetsekundnim zaostankom.