Hrvaška (na fotografiji Zlatko Horvat) je ob bučni podpori s tribun ob polčasu vodila s 16:11 in prednost zanesljivo zadržala (oziroma še povečala) v nadaljevanju. Foto: EPA

Hrvaška je v Münchnu s štirimi zaporednimi goli v 25. minuti povedla s 13:7 in šla na odmor s prednostjo 16:11. Igor Karačić je v prvem polčasu dosegel štiri zadetke, odlično je branil Marin Šego, ki je na začetku drugega dela odlično predstavo kronal še z zadetkom v prazen gol. Makedonija je s tremi zaporednimi zadetki sicer nekoliko prestrašila tekmece in prišla na -3, toda za preobrat ni imela možnosti. V 53. minuti je prazen gol zadel David Mandić in pri 26:20 je bilo bolj kot ne vse odločeno.

Hrvaška tako lahko mirno pričakuje četrtkovo tekmo proti Španiji. V sredo jo sicer čaka še obračun z Bahrajnom, ki pa bo nepomemben, saj Bahrajna ne bo v nadaljevanju tekmovanja, kamor najboljše tri ekipe iz vsake predtekmovalne skupine prinesejo le točke iz medsebojnih dvobojev proti ekipam, ki se uvrstijo v drugi del.

V derbiju predtekmovalne skupine A je bilo v Berlinu na dvoboju med Nemčijo in Rusijo neodločeno 22:22. Nemci so v predzadnji minuti po zadetku Gensheimerja povedli z 21:19, Rusom pa je v zadnjem napadu točko zagotovil Sergej Kosorotov.