Ilka Štuhec je v petek smuk v Cortini d'Ampezzo končala na drugem mestu. Foto: EPA
Poravnana z Mazejevo

Štuhčeva in Mazejeva sta poravnani po številu stopničk v Cortini, upoštevajoč smuke in superveleslalome. Obe imata kot najuspešnejši Slovenki po štiri uvrstitve na oder za zmagovalke.

Siebenhoferjeva je s sijajnim smučanjem na sobotni tekmi le še nadgradila krstno zmago v svetovnem pokalu na petkovi preizkušnji. Če je imela na petkovem smuku pred najbližjo zasledovalko štiri desetinke naskoka, je bila tokrat prednost na vrhu precej manjša - Nicole Schmidhofer, še vedno vodilna v smukaškem seštevku, je zaostala za zgolj štiri stotinke sekunde.

Super, da smo danes šle z vrha, kar da še tisto posebno značilnost temu smuku. Res je lepo, pogled s starta, začetek iz luknje ven in ko se spustiš v Tofano. Nekaj je bilo napakic, malo sem tu pa tam slabo videla, mogoče me je kje presenetila kakšna grbina, ampak sem vedela, da moram pustiti smuči teči. Sem zadovoljna.

Ilka Štuhec

Ilka drugemu mestu dodala še tretje
Štuhčeva se je na progo proti cilju podala s štartno številko 7. Pri merjenju prvega vmesnega časa je bila dve stotinki sekunde počasnejša od Siebenhoferjeve. Proti drugemu merjenju je drvela s hitrostjo 130 km/h (+0,10), v srednjem delu nato nekaj zavojev ni bilo najbolj 'čistih', na zadnjem merjenju vmesnega časa je zaostanek zrasel na 31 stotink. V spodnjem delu je nato z nekaj manjšimi napakami izgubila še nekaj stotink, ciljno črto je prečkala na tretjem mestu (+0,51), ki ga je obdržala do konca tekme. Lep izkupiček najboljše slovenske alpske smučarke, ki je bila v petek uvrščena tik pod vrh.

Vseeno je morala Štuhčeva še malce trepetati, sploh ob nastopu Nemke Kire Weidle (štartna številka 17), ki se je pogumno spustila proti cilju in bila v odličnem položaju za stopničke, na koncu pa je na četrtem mestu za Štuhčevo zaostala za 12 stotink.