APZ Maribor deluje že od leta 1964 pod okriljem Kulturno umetniškega društva Študent Maribor. Foto: Dejan Bulut

Po finalnem nastopu za veliko nagrado tekmovanja, grand prix, je osvojil drugo mesto za zmagovalnim zborom pomorske univerze iz Ščečina in pred tretjeuvrščenim Komornim zborom iz Manile.

Poleg absolutnega drugega mesta v zaključnem grand prixu, kamor je žirija uvrstila pet zborov, so mariborski pevci osvojili še prvo mesto v ljudski kategoriji in drugo mesto v kategoriji prostega programa. Prejeli so tudi posebno nagrado za izvedbo obvezne skladbe, zborovodkinja pa še posebno nagrado za najboljšo izbiro sporeda, piše na spletni strani APZ Maribor.

Mednarodno zborovsko tekmovanje C. A. Seghizzi je potekalo prejšnji konec tedna v 60. izvedbi. Žirijo, ki je ocenjevala sodelujoče zbore, so sestavljali Eugeniusz Kus, Francisco Jose Herrero Cabrera, Eddi De Nadai ter Petra Grassi in Sebastjan Vrhovnik iz Slovenije.