"A me njena odsotnost ne skrbi, imamo dobro ekipo, ki se lahko še drugo leto zapored uvrsti na zaključni turnir. Vsi se dobro spominjamo, kako uspešni smo bili v letu 2023. Zavedamo se, da imamo lepo priložnost za nov nastop med elito," je ob predstavitvi ženske teniške reprezentance dejal selektor Andrej Kraševec.

Veselje selektorja Andreja Kraševca ob preboju Slovenk v polfinale pokala Billie Jean King. Foto: AP

Slovenke v finalu kvalifikacij za nastop na zaključnem turnirju pokala BJK čaka dvoboj s Slovakinjami v Bratislavi, kjer pa bo nastopila Kaja Juvan, ki zaradi slabšega počutja v zadnjem času ne igra.

Cilje pred obračunom s Slovakinjami, te imajo v prvi stoterici eno igralko, in sicer Anno Karolino Schmiedlovo (69.), bodo v slovenskem taboru podrobneje razkrili na novinarski konferenci 5. aprila. Reprezentančni teniški dvoboj se bo v Bratislavi odvil 12. in 13. aprila.

Lani so Slovenke nastopile v polfinalu, kar je bil največji uspeh slovenskega ekipnega tenisa. Od Slovenije je bila nato boljša Italija, ki je v finalu izgubila s Kanado.