Jeseničani so v drugi del kot sedma ekipa rednega dela prinesli šest bonus točk, ki so jim pomagale, da so ostali pri vrhu lestvice ob porazih z Meranom in Linzem. A za uspešno nadaljevanje so bile za železarje tri točke v Celju skorajda nujne. Po drugi strani so celjski hokejisti gorenjske tekmece pred kratkim že premagali v državnem prvenstvu.

Tudi tokrat so bolje začeli Celjani, za vodstvo je poskrbel Jure Sotlar sredi prve tretjine. A gostje so odgovorili še v prvem delu, ko je domačega vratarja Jakoba Brandnerja premagal Maj Turšič Sečkar.

Sorodna novica Sotlar in Freidenfelds zagotovila Celju zmago pred obračunom z železarji

Žan Us na pravem mestu
Odločitev o zmagovalcu je padla ob koncu drugega dela. Takrat so imeli domači na klopi za kaznovane dva igralca, železarji pa minuto in pol prednost 5-3. To so hitro izkoristili, zadetek pa je dosegel Žan Jezovšek. V zadnji tretjini so Celjani iskali izenačenje in podaljšek, najnevarnejši je bil Bohdan Panasenko, toda Žan Us ni več klonil.

Naslednja tekma Celjane čaka v četrtek, ko bodo gostili drugo zasedbo Linza. Jeseničani bodo dan pozneje gostili Merano.

V torek bo napeto v državnem prvenstvu
Obe ekipi pa v torek čaka še domači izziv v zadnjem krogu drugega dela državnega prvenstva. Celjani bodo igrali s Triglavom, železarji pa v Ljubljani derbi s SŽ-jem Olimpijo. Celjani potrebujejo zmago in uspeh Olimpije v Tivoliju za prvi preboj v finale.