Salzburg se je veselil na ledeni ploskvi največjih tekmecev v Celovcu. To je že njihov deveti naslov v Ligi IceHL.

V skupnem seštevku je Salzburg v tem tekmovanju, odkar je od sezone 2000/01 v njem mednarodna udeležba, pri devetih zmagah. KAC je v tem obdobju zbral šest naslovov, zadnjega v sezoni 2020/21.

Salzburg ima 11 naslovov avstrijskega prvaka, saj je bil v dveh sezonah Lige IceHL, v katerih zmagovalka ni bila avstrijska ekipa (2014 in 2018 je naslov osvojil Bolzano), obakrat najboljši klub iz te države. Na večni lestvici prvakov pri severnih sosedih še vedno prepričljivo vodi KAC z 32 naslovi.

Celovčani prespali uvodnih 40 minut
V torek so Celovčani v Salzburgu dobili šesto tekmo s 4:1 in pred odločilnim srečanjem je bilo vzdušje imenitno. Tudi na glavnem trgu si je ogromno gledalcev, ki niso dobili vstopnice, ogledalo tekmo na velikem zaslonu. Jan Muršak in soigralci so pregoreli v veliki želji, v obrambi so popolnoma odpovedali. Prebudili so se šele v zadnji tretjini, potem ko so zaostajali že z 0:5, in vrnitve ni bilo več. Razmerje v strelih na vrata je bilo 31:20, a rdeči biki so bili precej učinkovitejši, vratar Atte Tolvanen pa je branil sijajno.

Danec Meyer junak odločilne tekme
V 8. minuti je Nicolai Meyer, ki je odločil prvo finalno tekmo v Celovcu v podaljšku, z diagonalnim strelom z leve strani ukanil vratarja Sebastiana Dahma. Danec je sprožil takoj po dobljenem sodniškem metu. V 17. minuti je Peter Hochkofler spretno podstavil palico pred vrati po strelu Dennisa Robertsona z modre črte.

V drugi tretjini je KAC pritisnil, a mu ni uspelo znižati, nato pa je veteran Thomas Raffl povišal na 0:3 z bekhendom. Ko je Meyer v 38. minuti še četrtič zatresel mrežo Celovčanov, je bila sedma tekma odločena.

Veliko tveganje brez vratarja se ni obrestovalo
Paul Postma je po podaji Muršaka znižal na 1:5 v 44. minuti, nato je zadel še Raphael Herburger. Trener Celovčanov Kirk Furey se je že osem minut pred koncem odločil, da tvega vse in poskusi brez vratarja Dahma. Benjamin Nissner je v 57. minuti zatresel prazno mrežo in slavje rdečih bikov se je lahko začelo.