Anže Kopitar je dosegel četrti zmagoviti gol v sezoni, na 59. tekmi pa je prebil mejo 50 točk. V 18-letni karieri zgolj enkrat ni zbral 50 točk, in še to v skrajšani sezoni 2012/13, ko je na 47 tekmah prispeval 42 točk. Foto: Reuters

Po dveh porazih v Alberti z 2:4 se je Los Angeles prvič v sezoni ustavil v Vancouvru, kjer se ponašajo z najprijetnejšim presenečenjem sezone. Canucksi namreč trdno vodijo v Pacifiški skupini pred Vegasom, Edmontonom in Los Angelesom.

Strel pod prečko za podvojitev vodstva

Kalifornijce je v vodstvo v 14. minuti popeljal zvezdniški branilec Drew Doughty, ki je bil nato s 500. podajo v karieri v 26. minuti vpleten v akcijo, iz katere je Anže Kopitar s strelom pod prečko povišal na 2:0. 18. gol sezone za 36-letnega kapetana LAK-a v njegovi 18. NHL-sezoni!

"Lepo, in to pri Kopitarjevem golu. S Kopijem že dolgo igrava skupaj. Ni človeka, ki bi ga bolj iskal kot njega. V vsej moji karieri ni drugega fanta, s katerim bi igral raje kot z njim. Da sem prišel do 500. podaje ob njegovem golu, je zaradi tega še bolj posebno," je ob mejniku in s spoštovanjem do kapetana govoril Doughty, ki je bil vpleten v prve tri gole Kraljev.

Kopitarjeva statistika tekme: 18. gol in 32. podaja ter +3; 3 streli v okvir, nalet in ukraden pak, sodniški meti 9/14 (64 %), v 20 izmenah za 19:11 igre. Foto: Reuters

Dvojna podaja s Fialo

Na začetku zadnje tretjine je Brock Boeser ob igralcu več v 43. minuti vrnil upanje Canucksom, a so Kralji odgovorili že čez minuto in pol ob lastni številčni premoči. Kevin Fiala si je izmenjal dvojno podajo s Kopitarjem, ki je Švicarja imenitno našel ob desni vratnici, tako da je Fiala samo podstavil palico za 3:1. Z 32. podajo je slovenski zvezdnik dosegel 50. točko v sezoni.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Vso tekmo odigrali brez nihanj

Vse dvome o zmagovalcu prvega letošnjega soočenja med Canucksi in Kingsi sta v 53. in 56. minuti iz protinapadov razbila najprej mladi branilec Brandt Clarke in nato še prvi golgeter gostov Trevor Moore.

"Od samega začetka smo igrali odlično. Zelo sem bil ponosen in zadovoljen z današnjo igro naše ekipe. Odigrali smo vseh 60 minut," se je Doughty kar strinjal z oceno, da so mogoče Kingsi odigrali celo najboljšo tekmo sezone. Ob razmerju strelov 23:20 za Canuckse je Cam Talbot v vratih gostov zbral 22 obramb.

134 Anže Kopitar

Sledi niz petih domačih tekem

Do konca rednega dela se bosta divizijska tekmeca soočila še trikrat, naslednjič že v noči na sredo v Los Angelesu. Kralje v Crypto.com Areni zdaj čaka niz petih tekem, kjer morajo izboljšati domači izkupiček, da ujamejo in mogoče tudi prehitijo Edmonton in Vegas, ki imata dve oz. tri točke več.

Več o Anžetu Kopitarju in njegovi sezoni izveste v najnovejšem podkastu SOS-odmev. Vabljeni k poslušanju!