Pierre-Luc Dubois je dosegel dva gola. Foto: Reuters

Za kralje je dva gola prispeval Pierre-Luc Dubois, po enega in podajo pa Quiton Byfield in Drew Doughty.

Ekipa iz mesta angelov je povedla ob koncu prve tretjine, ko je v 19. minuti Byfield dosegel mojstrski samostojni zadetek iz protinapada. "Če bi imel kamero, bi ga posnel, tako lep gol je bil," je o zadetku dejal njegov moštveni kolega Dubois.

V drugem delu je z golom Duboisa z igralcem več v 22. minuti Los Angeles nato hitro povečal vodstvo na 2:0, a so gosti zmanjšali prednost le tri minute kasneje. Edini gol za Columbus na tekmi je dosegel Adam Boqvist.

Kralji nadaljujejo serijo zmag

Dubois je nato v 32. minuti znova povečal prednost gostov na dva zadetka. V domačih vratih pa je uspešno delo opravljal Cam Talbot, ki je zbral 33 obramb.

V zadnji tretjini je domače moštvo potrdilo zmago z zadetkoma Kevina Fiale v 56. minuti in Doughtyja 23 sekund pred koncem tekme.

"Prva tekma nazaj v Los Angelesu po daljši gostujoči turneji je vedno izziv in ni bila najlepša predstava. Talbot je bil res izjemen, tudi naša obrambi z igralcem manj je bila uspešna. Mislim, da nas je to reševalo na zadnjih dveh tekmah," je ocenil Dubois.

Kopitarjeva ekipa, ki zaseda sedmo mesto v Zahodni konferenci s 66 točkami, bo naslednjič igrala v noči s četrtka na petek po slovenskem času, ko bo gostila Nashville. Slednji je v pretekli noči s 5:3 premagal prvake Vegas Golden Knights.

V pretekli noči sta zmagali vodilni moštvi v Vzhodni konferenci. Prva ekipa Vzhoda Florida Panthers je s 3:2 po podaljšku odpravila Ottawa Senatorse, drugouvrščeni New York Rangers pa so bili s 3:1 boljši od Dallas Starsov.

Medtem pa je poraz doživela najboljša ekipa lige in Zahoda Vancouver Canucks, ki je z 1:3 izgubila na gostovanju pri tretji ekipi Zahoda Colorado Avalanche.