Po petih zmagah na šestih tekmah so Kingsi proti Wildu prikazali premalo, da bi se utrdili na 3. mestu Pacifika, ki prinaša dvoboj z Edmontonom. Naftarji so bili lani in predlani v 1. krogu končnice boljši od Kraljev.

Minnesota je povedla ob igralcu več v 1. tretjini, ko je zadel Matt Boldy, nakar je Kiril Kaprizov s podajo v 2. tretjini zaposlil Ryana Hartmana, na koncu pa je prvi napadalec Wilda zadel še sam. Za častni gol domačih hokejistov je v 55. minuti poskrbel Blake Lizotte.

Po izpuščeni tekmi je zaigral Anže Kopitar, a ni imel svojega večera, kar razkrivajo sodniški meti: zgolj štirje dobljeni iz 14 oziroma le 29-odstotna uspešnost v bulijih. Kapetan Los Angelesa je ponedeljkov večer končal z -1, enim strelom v okvir vrat in enim zgrešenim ter dvema izgubljenima pakoma v 20 izmenah za 19:30 igre.

Vegas zaostaja za točko, igra pa še dvakrat

Los Angeles lahko konča zdaj kot tretji na Pacifiku ali kot na drugem "wild cardu", saj je prvi "wild card" zdaj oddan Nashvillu, ki je zaradi medsebojnih dvobojev v prednosti pred Kralji. Kopitar in druščina ima pred 82. tekmo rednega dela točko prednosti pred Vegasom, ki pa igra še s Chicagom in Anaheimom.

Če Kalifornijci v noči s četrtka na petek doma izgubijo s Chicagom, bodo zdrsnili na zadnje mesto nosilcev končnice v Zahodni konferenci. V tem primeru bi Los Angeles v 1. krogu končnice zaigral proti najboljšemu na Zahodu: najbrž Dallasu, ki pa ga lahko z dvema zmagam še ujame in prehiti Vancouver.

McDavid kot Gretzky, Lemieux in Orr

Edmonton se ne obremenjuje z nasprotnikom, temveč slavi svojega kapetana. Connor McDavid je ob visoki zmagi z 9:2 nad zadnjim San Josejem presegel magično mejo stotih podaj v sezoni. Gre za resnično zgodovinski mejnik, ki ga v Ligi NHL ni bilo vse od sezone 1990/91, dosegli so ga pa le trije izmed najboljših hokejistov v zgodovini: Wayne Gretzky (11-krat!), Mario Lemieux in Bobby Orr.

Ogorčen boj za zadnjo playoff vstopnico

Večina mest za končnico je bila oddana že pred časom oziroma ni bilo veliko dvomov, katerih 15 ekip bo brez popolnega kolapsa zaigralo spomladi za Stanleyjev pokal. Zato pa se bo zadnje mesto za končnico v Vzhodni konferenci najbrž oddalo šele zadnji dan.

Washington, Detroit, Pittsburgh in Philadelphia je četverica, ki jo ločita le dve točki, poteguje pa se za drugi "wild card" Vzhoda. Detroit se je v ponedeljek rešil iz izgubljenega položaja. Proti Montrealu so Rdeča krila zaostajala že za tri gole, a so se pobrala in na koncu v podaljšku prišla do nujne zmage. 25 sekund pred iztekom dodatka je zadel Lucas Raymond.

V najboljšem izhodišču pred zadnjo tekmo rednega dela ostajajo Capitalsi: če zmagajo, so v končnici, a kaj ko v noči na sredo gostujejo pri Flyersih.