Vincent Trocheck (levo) je domače navijače spravil v delirij. Foto: Reuters

Mika Zibanejad je v 88. minuti streljal globoko z leve strani, vratar Frederik Andersen je plošček odbil, pred vrati pa je bil priseben Vincent Trocheck, ki je odločil tekmo. Zanimivo, Rangersi so tudi prvo tekmo dobili s 4:3.

Šesterkin je (zaradi dveh podaljškov) razumljivo postavil osebni rekord po številu obramb v sezoni. Foto: Reuters

Kreider na vrhu klubske lestvice
Trocheck je bil vpleten tudi v tretji gol Rangersov, s katerim so izsilili oba podaljška. V 47. minuti je podal Chrisu Kreiderju, ki je zabil svoj 43. gol v končnicah, s čimer je na vrhu klubske lestvice. Zanj je bila to tudi 70. točka, s čimer v zgodovini Rangersov zaostaja le za Brianom Leetchem (89) in Markom Messierjem (80).

Pri zmagovalcih so se izkazali še Alexis Lafreniere (dva gola), Artemi Panarin (dve podaji) in Igor Šesterkin (54 obramb). Rangersi so v izjemni formi, saj so v končnici dobili vseh šest tekem.

Pri Carolini je Jake Guentzel zabil dvakrat, Sebastian Aho pa je podal za vse tri gole.

Dallas zapravil vodstvo s 3:0
Navijači športnih ekip iz Dallasa so v noči na sredo doživeli dvojno razočaranje. Najprej so košarkarji v uvodni tekmi konferenčnega polfinala po slabi igri v drugem polčasu klonili v Oklahomi, a težje so sprejeli poraz hokejistov. Ti so prav tako igrali prvo tekmo serije, Coloradu so v uvodni tretjini zabili kar tri gole, a to je bilo premalo za zmago.

Avalanche je v drugi tretjini zabil dva gola, na začetku zadnje pa prek Nathana MacKinnona poskrbel za izenačenje. V 12. minuti podaljška je tekmo odločil Miles Wood.

Liga NHL, končnica, konferenčni polfinale

Vzhod:
NY RANGERS − CAROLINA 2:0
4:3 (1:2, 1:1, 1:0) - v drugem podaljšku
Lafreniere 11., 28., Kreider 47., Trocheck 88.; Guentzel 16., 39., Orlov 20.
Obrambe: Šestjorkin 54; Andersen 35.

Četrtek ob 1.30:
FLORIDA − BOSTON 0:1

Zahod, sreda ob 3.30:
DALLAS − COLORADO 0:1
3:4 (3:0, 0:2, 0:1) - v prvem podaljšku
Suter 8., Johnston 11., Benn 17.; Ničuškin 26., Makar 30., MacKinnon 41., Wood 72.
Obrambe: Oettinger 22; Georgiev 19.

Četrtek ob 4.00:
VANCOUVER − EDMONTON 0:0

V odebeljenem tisku je izid v zmagah, igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.you