Zmaji so zadnjič izgubili 17. novembra v Lustenauu. Izbranci Jureta Vnuka so povedli ob koncu prve tretjine, ko sta v dveh minutah zadela Gregor Koblar in Aleš Kranjc. Nekdanji branilec zeleno-belih Fabian Scholz je v 18. minuti ob prednosti igralca več znižal na 1:2.

V drugi tretjini sta mreži mirovali. Odločitev je padla dve minuti in pol pred koncem. Zmaji so se najprej ubranili ob igralcu manj na ledu, ko je na kazenski klopi sedel Luka Zorko. Ko so imeli na ledu znova vse igralce, je kapetan Aleš Mušič potrdil zmago.

Olimpija je imela precej več strelov na vrata (33:19). Žan Us ni imel veliko dela. V soboto v Tivoli znova prihaja mlada ekipa Salzburga, ki bo nato v nedeljo gostovala še na Jesenicah.

Hat-trick Paradiesa ni zadostoval
Železarji so prejšnji petek v Celovcu napolnili mrežo druge ekipe KAC-a (6:0), tokrat pa so doživeli grenak poraz pred 130 gledalci v sejemski dvorani.

Slovenski prvaki so dvakrat povedli, v prvi tretjini je za 1:0 in 2:1 poskrbel Phillipe Paradies, potem pa so gostitelji zrežirali preobrat in vodstvo s 4:2. Paradies je s tretjim golom znova pripeljal goste blizu v 37. minuti, toda že 20 sekund zatem so Celovčani zadeli še enkrat. Fabian Hochegger je z drugim zadetkom na tekmi povišal na 5:3. V zadnji tretjini sta bila natančna še Dennis Sticha in Nathan Di Casmirro.

Clarke Saunders je zbral le 17 obramb (70 odstotkov vseh strelov), Florian Vorauer pa se je izkazal s 34 obrambami.