Indiana je odlična obrambna ekipa. Dončića so zelo dobro zaustavili. Po nepotrebnem je dobil še obe tehnični napaki. Foto: Reuters
Dončić izključen v Indianapolisu

19-letnik je v 24 minutah prispeval 8 točk, šest podaj in 5 skokov. Gostitelji so ga zelo dobro pokrili, iz igre je metal le 3/14, zgrešil je vseh pet metov izza črte. Prvo tehnično napako je dobil ob odhodu s parketa po koncu prvega polčasa, ko se je pri sodnikih pritoževal zaradi nedosojene osebne napake. Tri minute pred koncem tretje četrtine je brcnil žogo s parketa in prejel še drugo tehnično napako. Victor Oladipo in Doug McDermott sta ga zelo dobro pokrivala.

Dončić je bil malce presenečen nad drugo tehnično napako. Foto: Reuters

Brez razigranega Dončića, ki je na prejšnjih petih tekmah dosegel vsaj 25 točk, so bili Mavericksi v izgubljenem položaju. Pacersi so drugo četrtino dobili kar s 34:19 in si ob odmoru priigrali 16 točk naskoka (58:42). Njihova zmaga v drugem polčasu ni bila ogrožena. Tyreke Evans je prispeval 19 točk, Domantas Sabonis pa jih je dodal 16 in 11 skokov.

"Ključno je bilo, da se Dončić ni razigral. Vseskozi smo ga nadzorovali, nismo mu dopustili lahkih metov. Imeli smo zelo agresiven pristop pri pokrivanju. To je bila zmaga celotne ekipe," je pojasnil Myles Turner, ki je prispeval 12 točk.

Zelo dober štart Dallasa
Začetek tekme v Bankers Life Fieldhousu je pripadel gostom. Dončić je uspešno zaključil lebdeče polaganje, nato je našel DeAndreja Jordana pod košem in še Wesleyja Matthewsa, ki je zadel izza črte za 6:13. Pacersi so se prebudili ob koncu uvodne četrtine in jo dobili s 24:23.

Tyreke Evans je bil z 19 točkami najboljši strelec Pacersov. Foto: Reuters

Pacersi leteli po parketu v drugi četrtini
Sredi druge četrtine je Sabonis s petimi zaporednimi točkami poskrbel za delni izid 9:0 in Indiana si je prvič priigrala dvoštevilčno prednost (51:36). Izbranci Nata McMillana so z odlično igro v obrambi še povišali prednost, Myles Turner je bil natančen izza črte (56:38). Tik pred odmorom je Dončić ujel odbito žogo po zgrešenem metu Harrisona Barnesa in postavil izid polčasa 58:42. Prepričan je bil, da so sodniki spregledali še osebno napako, zato je ob odhodu s parketa jezo stresel proti delivcem pravice in prejel tehnično napako.

Nisem igral dobro. To je bila ena mojih najslabših tekem v celotni sezoni. Res sem bil jezen. Nisem si mislil, da bom takoj izključen, saj so v Evropi drugačna pravila.

Luka Dončić

Neumnost Dončića še oslabila Maverickse
Bojan Bogdanović je zadel prosti met pred začetkom drugega polčasa. Indiana je imela v tretji četrtini vseskozi več kot 10 točk naskoka. Po zgrešenem metu Turnerja tri minute pred koncem je Sabonis ujel žogo in jo položil skozi mrežico. Jezni Dončić je od znaku Carlisla za minuto odmora brcnil žogo s parketa. Sodniki so to seveda videli in prejel je še drugo tehnično napako. Pokril se je z brisačo in odšel v garderobo.

Nowitzki ni uspel razveseliti domačih navijačev
V zadnji četrtini se je Dallas približal na 92:83, nato pa so Pacersi z delnim izidom 7:0 odločili srečanje, štiri minute pred koncem so povedli s 105:88. Gledalci so glasno zahtevali, da vstopi, še zadnjič, Dirk Nowitzki in Carlisle je ustregel njihovi želji. Domači navijači so ob vsakem napadu spodbujali 40-letnega Nemca, da vrže na koš. Obe trojki v zadnjih minutah je zgrešil in ostal brez točke.

Dennis Smith jr. sploh ni potoval z ekipo, saj se je že večkrat sprl s trenerjem Rickom Carlislom. Lani je v povprečju dosegal 15,2 točke na tekmo in predviden je bil za nosilca igre v naslednjih sezonah. Zdaj je Dončić vodja ekipe in Smith jr. ni zadovoljen z minutažo. Vse pogostejše so tudi govorice o menjavi igralcev.

Težko gostovanje v Milwaukeeju v ponedeljek
V ponedeljek ob 20.00 čaka Dallas še precej težja naloga. Milwaukee je najboljša ekipa v ligi, Bucksi so tokrat zmagali v Orlandu s 118:108. V ponedeljek bo v Ligi NBA prav poseben dan, saj bodo tekme na dan Martina Lutherja Kinga na sporedu ves dan.

Kyle Kuzma je blestel v uvodni četrtini, a zadnji se je v Toyota Centru smejal James Harden. Foto: Reuters

48 točk Hardna za zmago Houstona
Najbolj dramatična tekma večera je bila v Toyota Centru, kjer je Houston brez Chrisa Paula in Clinta Capele premagal LA Lakerse s 138:134 po podaljšku. V ključnih trenutkih se je izkazalo, da Jezerniki zares pogrešajo LeBrona Jamesa, ki je poškodovan že od božiča. V tretji četrtini si je gleženj zvil Lonzo Ball in nato ni več stopil na parket.

James Harden je na zadnjih dveh tekmah nasul 57 in 58 točk. Trener Jezernikov Luke Walton se je pred tekmo pošalil, da je edini cilj zadržati najboljšega strelca Lige NBA pod 50 točkami. To jim je uspelo, a za las, "brada" je prispevala 48 točk.

Lonzo Ball si je zvil gleženj v tretji četrtini. Takoj so ga odpeljali v bolnišnico na slikanje. Foto: Reuters

Kuzma sijajno začel tekmo
Lakersi so blesteli v prvi četrtini, ko je Kyle Kuzma dosegel kar 20 točk. Ob polčasu so povišali naskok na 18 točk (46:64).

V tretji četrtini so gostitelji strnili obrambo, predvsem P. J. Tucker se je nekajkrat izakazal. Z delnim izidom 15:0 se se popolnoma približali (72:74), a nikoli niso prevzeli vodstva in Lakersi so imeli tudi v zadnji četrtini vse pod nadzorom.

Odlična predstava Zubca
Ob odsotnosti Capele je hrvaški center Ivica Zubac blestel (17 točk in 7 skokov). 40 sekund pred koncem je s polaganjem zagotovil gostom šest točk naskoka (112:118). Harden je s trojko od table znižal, nato pa dodal še dva prosta meta. Zubac je bil prav tako dvakrat natančen in Rakete so imele zadnji napad. Eric Gordon je zadel trojko z leve strani za podaljšek.

Mirna roka Gordona v ključnih trenutkih
V zadnjih 15 sekundah podaljška je Gordon (30 točk, prosti meti 11/12) zadel pet izmed šestih prostih metov za težko prigarano zmago Houstona.

Paul George je odločil tekmo v Wells Fargo Centru. Foto: Reuters

George odločil v Philadelphii
V izjemno napeti tekmi je Philadelphia izgubila proti Oklahomi s 115:117. Sixersi so izgubili 19 zaporednih medsebojnih tekem, zadnjič so Oklahomo premagali leta 2008.

Gostje so vodili večino srečanja, v končnici pa so se rešili. Joel Embiid je zadel tri proste mete za izenačenje na 113:113, potem ko je šesto osebno napako naredil Russell Westbrook. Zamenjal ga je Dennis Schröder, ki je podal naravnost v roke Jimmyja Butlerja. Zvezdnik, ki je prišel iz Minnesote, je s polaganjem Philadelphii zagotovil vodstvo s 115:113.

Po minuti odmora je Terrance Ferguson iz avta sijajno našel Paula Georgea, ki je zadel trojko ob osebni napaki Butlerja. George (31 točk) je dodal še prosti met. Gostitelji niso več imeli minute odmora, zato so morali čez celotno igrišče in Butler je iz težkega položaja zgrešil trojko ob pisku sirene.

Sobotne tekme:
INDIANA - DALLAS 111:99
Evans 19 (7/11 iz igre), Collison in Sabonis (7/8 iz igre in 11 skokov) po 16, Turner in Oladipo po 12, Bogdanović in McDermott po 9, Young in Joseph po 8, O'Quinn 2; Barnes 20 (6/15 iz igre), Matthews 17, Jordan 15 in 16 skokov, Brunson 12, Powell 11, Dončić 8 (3/14 iz igre, 0/5 za tri, prosti meti 2/4), 6 podaj in 5 skokov v 24 minutah, Finney Smith 7, Kleber 3, Mejri, Harris in Macon po 2.

PHILADELPHIA - OKLAHOMA CITY 115:117
Embiid 31 (11/19 iz igre), 8 skokov in 6 podaj, Redick 22, Simmons 20 (8/12 iz igre), 15 skokov in 9 podaj, Butler 18; George 31 (8/19 iz igre), Westbrook (10 skokov) in Schröder po 21, Adams 16 in 9 skokov, Ferguson 11 (3/6 za tri).

DETROIT - SACRAMENTO 101:103
Griffin 38 (12/23 iz igre), Kennard 19 (4/6 za tri); Hield 35 (7/9 za tri), Bagley in Fox (10 podaj) po 14.

CHARLOTTE - PHOENIX 135:115
Walker 21, Lamb 18 (5/7 za tri), Batum 15, Parker 14; Booker 32 (10/23 iz igre) in 11 podaj, Oubre 24, Warren 16.

ORLANDO - MILWAUKEE 108:118
Vučević 27 (11/24 iz igre), Ross 16, Augustin 14; Bledsoe 30 (12/14 iz igre), Antetokounmpo 25 (10/17 iz igre) in 13 skokov, Brogdon 18 (8/11 iz igre).

ATLANTA - BOSTON 105:113
Huerter 18, Young 16; Irving 32 (11/19 iz igre, 5/8 za tri), Tatum 19, Brown 14.

TORONTO - MEMPHIS 119:90
Green 24 (8/12 za tri), Ibaka 18, Siakam 17; Jackson Jr. 16, Mack 14.

CHICAGO - MIAMI 103:117
LaVine 22, Portis 21, Markkanen 20; Richardson 26 (10/15 iz igre), Waiters 21, T. Johnson in Wade (10 podaj) po 14.

HOUSTON - LA LAKERS * 138:134
Harden 48 (14/30 iz igre, 8/19 za tri), 8 skokov in 6 podaj v 42 minutah, Gordon 30 (5/10 za tri, prosti meti 11/12), Ennis 18; Kuzma 32 (12/19 iz igre), Ingram 21, Zubac 17 in 7 skokov, Stephenson 16.