Varovanci Damjana Novakovića, ki je predtem vrsto let deloval v Rogaški Slatini, letos nimajo sreče s poškodbami, so pa imeli srečo pri izbiri zadnje okrepitve, saj je Malcolm Bernard obe tekmi v domžalskem dresu do zdaj odigral odlično. Ob debiju v slovenskem prvenstvu je bil proti Rogaški celo blizu trojnega dvojčka, saj je 23 točkam dodal 11 podaj in osem skokov, zbral pa je statistični indeks 33.

Deset točk je Američan prispeval v zadnji četrtini, v kateri so gostje popolnoma nadigrali Slatinčane. Domača vrsta je po pol ure igre vodila za 20 točk in bila na zanesljivi poti k drugi zmagi nad Heliosom v tej sezoni. Toda gostje so imenitno vstopili v zadnjo četrtino. V prvih petih minutah so naredili delni izid 21:2 in prišli le na točko zaostanka, minuto pozneje so izenačili, nadaljevali pa so v udarnem ritmu in dve minuti pred koncem že vodili za sedem. Zadnjih deset minut so dobili kar 39:7.

Poleg Bernarda je bil pri Heliosu najbolj razpoložen Rok Nemanič, ki je izza črte metal 6/8, skupaj pa prispeval 22 točk. Tibor Mirtič jih je dodal 15. Jordan Session (23 točk in 13 skokov) in Njegoš Sikiraš (15 točk in 15 skokov) sta pri Rogaški vpisala dvojna dvojčka. Helios je zbral kar 27 asistenc, Rogaško pa je drago stalo 18 izgubljenih žog, po katerih so gostje dosegli 25 točk.