Leon Stergar je v zadnjem času v dobri strelski formi. Foto: KK Krka/Drago Perko

Novomeščani so pred dvema dnevoma, ko je šlo za srečanje 9. kroga, prvič na državnem prvenstvu letos izgubili. Takoj je sledila dobra reakcija in z zanesljivo zmago so popravili vtis iz Domžal. Predtem so se izkazali tudi v Ligi ABA, saj so v nedeljo drugo zmago na regionalnem tekmovanju dosegli na gostovanju pri Megi. V ponedeljek jih sicer v jadranski ligi čaka zelo zahtevna naloga, saj v Leona Štuklja prihaja vodilna Crvena zvezda.

Šenčur je za tri točke dobil prvo četrtino, v kateri si je, potem ko je naredil delni izid 15:2, priigral osem točk naskoka. Po dveh zaporednih koših Mihe Škedlja so domači košarkarji v drugi četrtini povedli, prednosti pa tudi do konca niso več izpustili iz rok. Že ob polčasu so po nekaj lepih in učinkovitih prodorih Isaiaha Cousinsa in trojki Leona Stergarja ob zvoku sirene vodili z 39:31. Nato so drugi del začeli z delnim izidom 8:0 in počasi je bila razlika zadostna, da je Krka lahko z mirnim zaključkom pripeljala srečanje do konca. Gostitelji so že v tretji četrtini vodili za 18 točk, tako da je bilo že takrat jasno, da bosta točki ostali doma.

Stergar je bil z 18 točkami prvi strelec tekme, z indeksom 21 pa tudi statistično najučinkovitejši posameznik. Cousins je dodal 16 točk. Z njim na parketu je bila Krka za 26 točk boljša od tekmeca. Šenčurju ni pomagalo niti 17 napadalnih skokov. Imeli so jih celo več kot v obrambi. Primož Kmetič je pri gostih dal 17 točk.