Jurij Macura se je izkazal z dvojnim dvojčkom. Foto: KK Krka/Drago Perko

Krki je uspela generalka pred izjemno pomembno tekmo v Ligi ABA. V soboto bo v morda kar ključni tekmi boja za obstanek med regionalno elito gostila Mornar, ki jo je ujel po številu zmag. V Baru so bili boljši gostitelji, moštvi pa na zadnjih dveh mestih za 12. FMP-jem zaostajata za dve zmagi.

Novomeščani so odlično začeli srečanje. Povedli so s 7:0, po petih minutah je bila razlika prvič dvomestna, minuto pozneje pa je bilo že 19:3. Toda že do konca prve četrtine so gostitelji prepolovili zaostanek, do odmora pa je bila razlika le še točka (49:50). V tretji četrtini je Šenčur prvič povedel. V 26. minuti je bila njegova najvišja prednost treh točk, potem pa je Krki uspela serija 9:0. Štiri minute pred koncem je vodila za sedem, potem pa je domača zasedba naredila delni izid 7:1. 34 sekund pred koncem je Jan Špan zadel iz težkega položaja, na drugi strani je Dino Murić zgrešil drugo trojko zapored, Miha Cerkvenik pa je s črte prostih metov potrdil gostujočo zmago.

Murić je bil z 29 točkami (met 13/24) prvi strelec tekme. Ob tem je imel še 11 skokov, zbral pa je indeks 29. Prav takšen statistični izračun je imel na novomeški strani Jurij Macura, ki je ob 18 točkah (8/9 iz igre) ujel še 11 odbitih žog. Z 19 točkami je bil prvi strelec Krke Marko Radovanović (4/4 za tri). Novomeščani so zbrali 11 asistenc več od tekmeca. 13 jih je imel kapetan Špan, ki je prispeval tudi 12 točk.