Tomaš Satoransky je odigral svojo najboljšo tekmo po vrnitvi v Barcelono iz Lige NBA. Foto: EPA

Potem ko je kraljevi klub dobil prvi medsebojni dvoboj v sezoni v superpokalu, je na evroligaškem srečanju Barca imela pobudo do zaključka dvoboja. Ob koncu tretje četrtine si je priigrala 18 točk naskoka, še sedem minut pred koncem, ko je izza črte zadel slovenski reprezentant Mike Tobey, pa je vodila za 17 (69:52). Nato več kot tri minute ni dosegla točk, potem je sledil še en daljši strelski mrk, gostje pa so na krilih Gabriela Decka vztrajno topili zaostanek. 15 sekund do izteka 40. minute je bila razlika le še dve točki. Nicolas Laprovittola je tedaj zapravil žogo, tako da je imel Real celo napad za zmago, toda poskus Sergia Llulla ni bil natančen.

Sertac Sanli je bil s 14 točkami prvi strelec Kataloncev, 13 pa jih je dodal nekdanji igralec Slovana Jan Vesely. Z 12 točkami, sedmimi skoki in petimi podajami se je izkazal tudi drugi Čeh v dresu blaugrane Tomaš Satoransky. Tobey je igral dobrih 27 minut in prispeval osem točk in šest skokov. Deck je bil z 21 točkami najbolj razigran v gostujoči zasedbi.

Vildoza okrepil Crveno zvezdo

Prvaki Lige ABA, košarkarji Crvene zvezde, so odigrali prvo tekmo na domačem terenu, na kateri so morali premoč priznati Panathinaikosu Dejana Radonjića, ki je še v pretekli sezoni vodil rdeče-belo zasedbo iz Beograda. Pri gostih je bila najbolj razigrana litovska naveza Marius Grigonis-Arturas Gudaitis, ki sta dala 17 oziroma 12 točk, v domači vrsti jih je Ben Bentil, sicer nekdanji član Paa, prispeval 18. Odločilna je bila ukradena žoga Mateusza Ponitke Nikoli Ivanoviću 24 sekund pred koncem. Poljak je nato zadel za 75:73.

Zvezda v nedeljo prihaja v Stožice, kjer se bo ob 17.00 v sklopu jadranskega tekmovanja pomerila s Cedevito Olimpijo. Medtem se je srbski velikan okrepil z odličnim argentinskim organizatorjem igre Luco Vildozo, ki je nazadnje igral v Ligi NBA za Milwaukee, v Evropi pa se je izkazal v dresu Baskonie. Z Beograjčani je podpisal dvoletno pogodbo, na mizi pa je imel tudi ponudbo Maccabija.

Asvel slavil v Valencii

Klemen Prepelič je ob domačem porazu Valencie z Asvelom (76:77) prispeval sedem točk. tekmo je dve sekundi pred koncem s črte prosti metov odločil Jonah Mathews.