Doron Perkins je bil eden izmed treh košarkarjev Maccabija, ki je dosegel 16 točk. Foto: EPA
David Blatt je med polčasoma popolnoma prerodil svoje varovance. Foto: EPA
Sašo Ožbolt in Vlado Ilievski sta skupaj ustavljala Jeremyja Parga. Foto: Reuters
Goran Jagodnik, Giorgi Šermadini, Kenny Gregory, Dino Murič, Richard Hendrix
Šermadini se je dobro boril pod obema obročema. Foto: EPA
Samo Udrih
Najnovejša okrepitev Samo Udrih je na parketu prebil več kot 22 minut, a se ni vpisal med strelce. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kevinn Pinkney
Kevinn Pinkney je edini točki dosegel s prostih metov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jan Špan
Priložnost za igro je dobil tudi mladi Jan Špan in v 3 minutah zadel trojko. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jure Zdovc
Jure Zdovc je s svojimi varovanci presegel vsa pričakovanja v letošnji sezoni. Barcelona in Maccabi sta pač premočna. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Domačim je po 1. polčasu kazalo dobro, saj je Giorgi Šermadini s štirimi točkami zapored poskrbel za lepo prednost (41:33). Po prihodu iz slačilnic se je slika na igrišču povsem spremenila. Brezidejna Olimpija se je mučila v napadu, medtem ko so gostje brez težav polnili koš, tako da so z delnim izidom 17:2 v 36. minuti ušli na 50:43.

Ljubljančani niso imeli moči za nov preobrat, na drugi strani pa je višji, hitrejši in močnejši Maccabi le še višal prednost. Olimpija bo nastope pred domačimi navijači v Evroligi sklenila prihodnjo sredo, ko bo gostila Lottomatico Romo. Ta je na domačem igrišču klonila z Barcelono (65:74).

Film tekme Union Olimpija - Maccabi

1. četrtina (19:22)
Tekmo s trojko odpre Perkins, a nato Gregory z dvema košema poskrbi za vodstvo Olimpije. Po trojki Markote je v 4. minuti 9:5, po njegovem zabijanju v protinapadu pa 14:9. Uvodne minute postrežejo z izjemno dinamično košarko na obeh straneh. Pargo s trojko približa Maccabi le na točko, tako da Zdovc vzame prvo minuto odmora. Ta ni ustavila (mini)preobrata gostov, ki so s 5 točkami Maćvana ušli na 20:16. Mladi Špan zadene trojko za 19:20, nato pa za izid četrtine poskrbi Perkins - 22:19.

2. četrtina (22:11):
Jagodnik doseže pet točk zapored za 24:22. Vroči "Jagoda" zadene še trojko (27:22), tako da je Blatt prisiljen vzeti minuto odmora. Po njej Ilievski poskrbi za največjo prednost na tekmi (29:22), v 16. minuti pa po polaganju Markote semafor kaže 33:24. A gostje s petimi točkami zapored prepolovijo zaostanek. Zaključek polčasa pripade Šermadiniju, ki najprej s prodorom, nato pa z zabijanjem postavi izid prvih 20. minut - 41:33. Jagodnik (10), Markota (7) in Šermadini (6) so najučinkovitejši pri domačih.

3. četrtina (8:23):
Maccabi doseže štiri točke zapored, "ljubljansko" sušo pa po dveh minutah prekine Markota s prostih metov. Domači imajo velike težave v napadu, medtem ko gostje po trojki Bluja z velike oddaljenosti v 24. minuti povedejo s 44:43. A niz Maccabija s tem še ni končan: Pargo in Perkins zadeneta za 48:43. Šermadini po več kot 7 minutah doseže sploh prvi koš Olimpije iz igre v tem delu (45:50). Težave Olimpije v napadu se nadaljujejo, tako da gostje po zabijanju Eidsona (28.) uidejo na 54:74.

4. četrtina (13:27):
Odmor ne spremeni razmerja moči na parketu. Maccabi lahkotno zadeva, Olimpija se muči. Perkins tako v 33. minuti poviša na 63:51, kar je najvišja prednost gostov na tekmi dotlej. Minuta odmora za Zdovca, po kateri pa se šov gostov nadaljuje - 51:74 v 36. minuti. Bluthenthal z drugo zaporedno trojko poviša na 74:52, tako da domačim ostane le še odštevanje do zadnjega piska sirene ...

V prvem polčasu jim je bilo težko
"Zelo smo srečni, to je velika zmaga za nas. V prvem polčasu so igrali odlično. Bilo nam je zelo težko. Ob odmoru smo naredili velike spremembe in vse se nam je izšlo. Prisiljen sem bil nekaj spremeniti, posebej v obrambi. Ponosen sem na igralce, ki so se odlično odzvali po vseh težavah v prvem polčasu. Igrali smo z nizko postavo, odločil sem se igrati brez centrov. Imeli so velike težave proti naši coni. Ko vse zadevaš, potem nasprotnik ne more igrati tranzicije. Drugem polčasu je zelo dobro krožila žoga v napadu," je bil zadovoljen David Blatt, trener Maccabija.

"Vsaka ideja, ki smo jo imeli, je padla v vodo"
Manj zadovoljen je bil Jure Zdovc: "Dva povsem različna polčasa. Pričakoval sem cono, pripravili smo se, a nisem pričakoval, da bo Blu igral na položaju štiri. Problem je bila naša obramba. Ko napad ne gre, potem pademo tudi v obrambi. Popolnoma smo izgubili ritem, oni pa so se dvigovali. Lahko igramo tudi s takimi ekipami, čeprav smo tokrat v drugem polčasu vsi skupaj zatajili. Vsaka ideja, ki smo jo imeli, je padla v vodo. Žoga ni krožila, metali smo na silo, sledili so protinapadi."

Poškodba Muriča ni videti dobro. "Izgleda, da smo izgubili Dina Muriča, diagnoza sploh ni optimistična," je povedal trener Olimpije.

65:74 (14:14, 13:11, 24:21, 14:28)
Datome 15, Gordić 12; Navarro 19, Anderson 15 ... Lakovič 7 (za dve: 1/2, za tri: 1/1) v 12 minutah, Lorbek 6 (za dve: 1/1, za tri: 1/3) v 28 minutah.

76:74 (21:18, 19:21, 19:11, 17:24)
Fotsis 22, Batiste in Nicholas po 12; Logan 21, San Emeterio 19.

LIETUVOS RYTAS - UNICAJA
70:65 (17:17, 22:18, 14:13, 17:17)
El Amin 18, Gecevičius 17, Bajramović 12; Freeland 19, Rodriguez in Archibald po 12.

77:74 (12:20, 26:17, 15:16, 24:21)
Kaukenas 17, Stonerook in Moss po 10; Vesely 17, Jerrells 16 ... Klobučar 2 v 5 minutah.

EFES PILSEN - REAL MADRID
60:77 (12:13, 12:22, 13:21, 23:21)
Tunceri 14, Thornton 10 ... Nachbar 6 (za dve: 0/2, za tri: 1/2) v 21 minutah; Llull 17, Tomić 14 ... Begić 5 (za dve: 2/3) v 6 minutah.

* 85:84 (15:11, 15:20, 19:18, 20:20)
Pocius in Delininkaitis po 13, Plaisted 12; Onan 23, Preldžić 19 (za dve: 6/11, za tri: 2/7) v 32 minutah ... Vidmar ni igral.
* - po podaljšku

VALENCIA - OLYMPIACOS
79:85 (17:20, 20:17, 18:16, 24:32)
Claver in Savanović po 16; Spanoulis 18, Nesterović 16 (za dve 7/8) in 6 skokov v 24 minutah.