Košarkarji Cedevite Olimpije so se tudi z drugega gostovanja ta teden vrnili z visokim porazom. V uvodnem krogu Evropskega pokala so v Izraelu izgubili s 27 točkami razlike, v drugem nastopu v Ligi Aba pa jih je Crvena zvezda premagala za 43 točk.

Uvod tekme ni postregel z veliko koši, po štirih minutah igre so dve trojki dosegli Beograjčani (6:0). Luka Ščuka je dosegel prvi Olimpijin koš, zabil je (6:2). Ljubljančani so Beograjčane ujeli (8:7). Točko zaostanka so imeli tudi pri izidu 10:9. Sledila je serija Beograjčanov, ki so povedli za 8 (19:11). S sedmo izgubljeno žogo Olimpije in košem Zvezde se je začela druga četrtina (21:11). Beograjčani so bili natančni pri metu za tri točke, po tretji trojki Shabazza Napierja so vodili za 23 točk (42:19). Vodstvo so varovanci Duška Ivanovića povišali na +26 (49:23).

V tretji četrtini je Zvezda nadaljevala svoj pohod, v 28. minuti so Beograjčani vodili kar za +40 (69:29). Po že deseti trojki Crvene zvezde je prednost znašala 43 (72:29), ob koncu tega dela igre pa 46 točk (77:31). Olimpija je bila nemočna v napadu, slaba v obrambi, gostje so tako "leteli" po parketu in kot za stavo zadevali trojke - po tretji Nemanje Nedovića in dvanajsti celotne ekipe Crvene zvezde, je prednost znašala že neverjetnih +47 (87:40).

V zadnji četrtini je so Beograjčani povedli z najvišjo prednostjo 50 točk (94:44).

Amadou Sow je za Ljubljančane dosegel 19 točk, pri Zvezdi je Nemanja Nedović vknjižil 17 točk, med najbolj izstopajočimi posamezniki pa je slovenski reprezentant Mike Tobey s 13 točkami in 8 skoki.

Polom Cedevite Olimpije v Beogradu

Krka nemočna proti Partizanu
Po uvodni zmagi FMP-ja ob vrnitvi v elitno Ligo ABA je sledila hladna prha za varovance Gašperja Okorna. Pred domačimi navijači v razprodani dvorani, zbralo se je 2200 gledalcev, niso bili kos beograjskemu velikanu.

Aleksa Avramović je dosegel 15 točk. Foto: Krka/Robi Verbajs

Partizan je v prvi četrtini največ vodil za pet točk, tolikšna je bila razlika tudi ob koncu tega dela igre. Partizan je z delnim izidom 0:10 povedel za 15 točk (11:26). Prednost so brez težav ohranjali in jo tudi ob koncu druge četrtine povišali na +23 (22:45). Košarkarji Krke so v prvem polčasu le 22 točk ob 27-odstotnem metu iz igre.

Odlično igro so gostje nadaljevali tudi po vrnitvi na parket, v 24. minuti je Partizan vodil za 30 točk (24:54). V zadnji četrtini so črnobeli nadaljevali v istem ritmu, Krka jim ni bila kos – Partizan je vodil za 37 točk (49:86). Dobro minuto pred koncem so varovanci Željka Obradovića povedli z najvišjo prednostjo (54:94).

Pri Krki sta po 16 točkah dosegla Jairus Hamilton in Miha Cerkvenik, za aktualne prvake Lige Aba pa jih je največ zbral Aleksa Avramović - 15.

"Tekme smo se lotili resno, v prijetnem razpoloženju, ki so ga ustvarili navijači Krke in Partizana. Za to jim čestitam. Krka je verjetno igrala slabše, kot je sama pričakovala. Tako pač je. Trener svoje delo opravlja odlično," je po tekmi za TV Slovenija komentiral legendarni trener, Željko Obradović.