Anthony Edwards je bil zelo razpoložen. Foto: Reuters

Junak tekme je bil prvi zvezdnik Minnesote Anthony Edwards, ki je s 43 točkami dosegel tako osebni rekord v končnici kot klubski rekord. V prvem polčasu je dosegel 25 točk in s tem držal korak z gostitelji, ki so na odmor odšli z majhno prednostjo štirih točk (44:40).

V drugem polčasu pa so se mu pridružili še soigralci, Timberwolvsi so v drugem polčasu iz igre metali kar 71,1-odstotno. Karl Anthony Towns je imel precej težav z osebnimi napakami, a je vseeno dosegel 20 točk, Naz Reid pa je samo v zadnji četrtini dosegel 14 od svojih 16 točk.

Jokiću je do trojnega dvojčka zmanjkala podaja in dva skoka. Foto: Reuters

Edwards zrasel tudi kot vodja
"To je šlo res za delo celotne ekipe. Sploh ni pomembno, kdo se odloči za met, res smo zrasli kot ekipa," je bil zadovoljen Edwards, ki je iz igre metal 17/29. Vodjo ekipe je pohvalil tudi 36-letni veteran Mike Conley: "Res sem ponosen nanj, kako je sprejel svojo vlogo, kako je zrasel. Redko se zgodi, da se 22-letnik tako dobro prilagodi Ligi NBA." Conley je tekmo končal s 14 točkami in desetimi podajami.

Pri Denverju je prevladoval Nikola Jokić, ki je dosegel 32 točk, osem skokov in devet podaj, res pa je tudi, da je izgubil sedem žog. Jamal Murray, ki se je v seriji proti Lakersom izkazal kar z dvema metoma za zmago, tokrat ni bil tako razpoložen (17 točk, met iz igre 6/14).

Jokić bi se moral klonirati
"To je bila dobra tekma za tiste, ki imajo radi košarko. Tekma je bila res zanimiva. V drugem polčasu so res dobro zadevali, v obrambi moramo igrati bolje," je tekmo komentiral Jokić. Visoka postava Minnesote jim je delala precej težav, Jokić se je v iskanju odgovora na ta izziv pošalil: "Očitno se moram klonirati, potem bom lahko svež, ko se bodo obrambni igralci zamenjali na meni."

Naz Reid je iz igre metal 7/11. Foto: Reuters

Tekma je bila izenačena do 84:84, nato je Minnesoti uspela serija 18:7 (v tem delu je Reid dosegel deset zaporednih točk). "Edwards je nase potegnil dva ali tri igralce, sam sem dobil precej več prostora, kar sem znal izkoristiti," je razložil Reid.

Kleber že končal sezono
Preostala serija na zahodu med Oklahomo in Dallasom se bo začela v noči na sredo. Mavsi v tej sezoni ne bodo več računali na Maxija Kleberja, ki si je na zadnji tekmi poškodoval ramo.