Luka Dončić je v
Luka Dončić je v "civilu" spremljal drugi polčas proti Chicagu, prav tako bo celo zadnjo tekmo sezone proti San Antoniu. Foto: Reuters

Kot so sporočili, bodo preiskali dejstva in okoliščine glede sestave ekipe za obračun z Biki, samo vodenje tekme in motive za takšna dejanja. Chicago je v American Airlines Centru slavil s 115:112. Izmed ključnih mož je pri Dallasu igral le Luka Dončić, pa še on le uvodno četrtino in nekaj sekund druge. Nato je Jason Kidd rotiral samo še rezerviste.

Sorodna novica Kidd prepričan, da bo Dončić poleti naredil za reprezentanco vse, kar bo lahko

Domači trener je po tekmi dejal, da se je vodstvo kluba – lastnik Mark Cuban in športni direktor Nico Harrison – odločilo, da zadnji dve srečanji sezone – v nedeljo se bodo Mavsi pomerili še s San Antoniom – odigra v spremenjeni postavi in brez najboljših igralcev. "Nismo mahali z belo zastavo. Včasih je v tem poslu treba sprejeti težke odločitve. Radi bi sestavili šampionsko ekipo. Morda je bil to korak nazaj, a upamo, da bomo šli zaradi njega naprej," je povedal.

Dallas je sicer imel še teoretične možnosti za preboj v končnico, toda v klubu so se raje odločili zadržati 11. mesto na Zahodu, ki prinaša deseto pozicijo na loteriji. S tem imajo Teksašani veliko možnosti, da dobijo enega izmed prvih desetih izborov na letošnjem draftu. V tem primeru ga zadržijo, če ne, pa ga morajo dati New Yorku, ki mu ga še dolgujejo iz posla ob prestopu Kristapsa Porzingisa. Pred medsebojnim obračunom je bil Dallas s Chicagom izenačen na desetem mestu za loterijo.

Cuban je že leta 2018 plačal 600.000 dolarjev kazni, ker je priznal, da Mavsi namerno izgubljajo tekme, torej t. i. "tankirajo". Vodstvo lige je večkrat poudarilo, da takih potez ne bo toleriralo. Še posebej pred letošnjo sezono, ko klubi nestrpno pričakujejo prihod Victorja Wembanyame. Dallas ima sicer zelo malo možnosti, da bi izbiral prvi in bi lahko pripeljal francoskega čudežnega dečka, vseeno pa so poteze za ligo sporne. Če bodo ugotovljene namere oziroma nepravilnosti, klubu grozi kazen.

Denver klonil v Salt Lake Cityju

V ligi se sicer obeta razburljiv zadnji dan, ko bodo igrala prav vsa moštva. Namreč na Zahodu se za dve mesti, ki še neposredno vodita v končnico, borijo štirje klubi. Medtem so bile predzadnji dan rednega dela odigrane tri tekme. Denver, ki si je že predtem zagotovil prvo mesto v Zahodni konferenci, je klonil v Salt Lake Cityju. Utah je slavil s 118:114. Gostitelji, ki so brez možnosti za končnico, so prekinili niz štirih porazov, na zadnjih desetih tekmah pa so slavili šele drugič.

Luka Šamanić se je kot najstnik kalil pri Barceloni, nato pa pred odhodom v NBA eno sezono odigral v Ljubljani. Foto: AP

S consko postavitvijo so Denverju dopustili le 35 metov v obarvanem delu igrišča, t. i. raketi. “Naredili smo dobro delo in prisilili Nuggetse v igro, kakršne nočejo igrati,“ je bil zadovoljen domači trener Will Hardy. S serijo 19:4 so gostje ob koncu tretje četrtine povedli 95:87, toda v zadnji četrtini je Utah, ko so bili člani prve peterke Denverja na klopi, naredil delni izid 10:1 in si priigral štiri točke naskoka.

Ochai Agbaji je v domači zasedbi prispeval 28 točk, kar je njegov rekord kariere. Najboljši strelski izkupiček kariere je s 23 točkami uspel tudi hrvaškemu krilnemu centru Luki Šamaniću, sicer nekdanjemu igralcu Olimpije. Kentavious Caldwell-Pope je bil z 21 točkami najbolj razigran pri Denverju, ki je na zadnjih šestih tekmah izgubil petič. 12 minut je na parketu prebil Vlatko Čančar, ki je dosegel dve točki (1/2 za dve, 0/3 za tri), v statistiko pa je vpisal še po podajo in skok.

Tekme 8. aprila:
UTAH – DENVER 118:114
Agbaji 28 (10/25 iz igre, 3/11 za tri), Šamanić 23 (9/14 izigre, 3/6 za tri), Dunn 19, 14 podaj in 8 skokov, Fontecchio 15 (3/8 za tri), Markkanen, Clarkson in Sexton niso igrali; Caldwell Pope 21 (6/8 za tri), Murray 20 (4/10 za tri), Gordon in Porter po 15, Braun 14 ... Jokić 6 (2/5 iz igre),
10 skokov in 10 podaj, Čančar 2 (1/5 iz igre, 0/3 za tri), 1 skok in 1 podaja v 12 minutah.

SAN ANTONIO – MINNESOTA 131:151
Champagnie 24 (5/9 za tri), Bates Diop 22, T. Jones 21 (9/14 iz igre), 12 podaj in 10 skokov; Edwards 33 (13/25 iz igre, 4/9 za tri), Towns 22 (10/19 iz igre), 8 skokov in 8 podaj, Conley 20 (5/7 za tri).

LA CLIPPERS – PORTLAND 136:125
Leonard 27 (7/17 iz igre, 3/8 za tri, prosti meti 10/10) in 8 skokov, Powell 23, Westbrook 20 (9/14 iz igre), Zubac 14 in 10 skokov, George ni igral; Knox 30 (5/8 za tri) in 11 skokov, Sharpe 26 (3/9 za tri), Watford 24.