Miha Zupan je bil najučinkovitejši posameznik ljubljanskega derbija. Foto: RTV SLO
Ronell Taylor
Je Memiju Bečiroviču le uspelo prebuditi Ronella Taylorja? Foto: RTV SLO
Memi Bečirovič
Memi Bečirovič je tokrat dal priložnost Taylorju, medtem ko je Bailey igral le šest minut. Foto: RTV SLO
Stipe Modrič
Stipe Modrič je odločil srečanje 1. kroga, tokrat pa je bil odstoten zaradi poškodbe. Foto: RTV SLO

Presenetljivo se je izkazal v zadnjem času močno kritizirani Ronell Taylor, ki je v 27 minutah (največ med zmaji) dosegel 17 točk. Miha Zupan je bil nezaustavljiv s 23, svoje pa je dodal še en otrok Kodeljevega Goran Dragič z 11 koši in 5 podajami. Vsi trije so bili še pred dvema letoma člani Slovana. Vidno vlogo pri gostih iz vzhoda Ljubljane je imel De Marco Johnson (20), ki pa je bil v tem času član Uniona Olimpije.

Zmaji vrnili za poraz v 1. krogu
Slovan je na začetku hitro povedel z 8:3, a so se zmaji hitro vrnili v igro (11:10). Po strelskih vajah v prvem polčasu (50:37), so strelci povsem zatajili v tretji četrtini, ki se je končala s skromnih 9:11 za plinarje. V zaključnih minutah so se igralci znova razleteli po parketu, saj je bil zmagovalec znan že dolgo pred iztekom časa (32:19). Košarkarji izpod Rožnika so z zmago za 24 košev izdatno vrnila Slovanu za poraz v 1. krogu Lige NLB (76:78).

Izjavi po tekmi
Memi Bečirovič, trener Uniona Olimpije:
"Na začetku smo igrali preveč napadalno, brez žara v obrambi. Potem smo imeli standardno slabo tretjo četrtino, naše slabše igre v napadu gostje niso znali izkoristiti. Ko smo se končno razigrali, so igralci znali pripeljati tekmo do konca."

Aleksander Sekulič, trener Geoplina Slovana:
"Olimpija je pokazala, zakaj igra v Evroligi. Nadigrali so nas v vseh elementih košarkarske igre. Z agresivno obrambo so nas prisilili k velikemu številu napak, kar so v protinapadih s pridom izkoriščali. Preveč smo se posvečali individiualnim vložkom."

Helios klonil v Podgorici
V edinem nedeljskem dvoboju je Helios z 88:74 izgubil proti Budućnosti. V prvem polčasu je bilo srečanje zelo izenačeno, saj nobeni ekipi ni uspelo uiti več kot za štiri točke. Odločitev je padla v tretji četrtini, ki so jo predvsem ob pomoči razigranega Bojana Bakića domačini dobili z devetimi točkami razlike. Prednost so v zadnji četrtini le še nadgradili.