Valentino Rossi je štiri kroge pred ciljem zdrsnil s steze in prva letošnja zmaga je šla po zlu. Foto: Reuters
Marc Marquez je zmagal devetič letos. Foto: Reuters

Rossi (Yamaha) je imel odprto pot do prve zmage po 26 dirkah in prve v Maleziji po letu 2010. Nekaj krogov je bil njegov najresnejši tekmec Johann Zarco, ko se je na drugo mesto prebil Marquez, pa se je pritisk stopnjeval. Rossi je naredil napako in zdrsnil, Marquez pa se je odpeljal deveti zmagi sezone naproti. Rossi se je sicer vrnil na stezo, a je lahko iztržil le 18. mesto in pomahal svojim navijačem.

Marquez, ki je bil najhitrejši že v kvalifikacijah, a je dirko zaradi kazni začel s sedmega mesta, je tako dobil zadoščenje za smolo na prejšnji dirki, ko se je vanj zaletel Zarco. Na zadnjo postajo sezone v Valenciji (čez dva tedna) bo prišel s 70 zmagami v karieri (od tega jih je 44 v kraljevskem razredu), tretji zaporedni naslov prvaka v motociklističnem razredu MotoGp pa je že od 21. oktobra njegov.

"Vozil sem na meji. Težko je bilo, ker sem se prebijal iz ozadja, imel sem tudi precej težav z gumami, ki so se pregrevale. A bolj kot je šla dirka h koncu, bolje sem se počutil. Ko je Valentino naredil napako, sem lahko spustil ritem, pazil sem le, da bom prišel do konca," je bil zadovoljen Marquez.

Drugo mesto je v Sepangu osvojil Alex Rins (Suzuki), tretji pa je bil Zarco (Yamaha).

"Pritiskal sem do konca, nisem želel, da bi se z Zarcojem zapletla v kakšen boj tik pred ciljem. Vedno je lepo biti na stopničkah, sem pa na začetku izgubil preveč, da bi morda lahko naredil še korak višje," je povedal Rins.

Kljub le šestemu mestu si je Andrea Dovizioso že zagotovil skupno drugo mesto.

V Maleziji sta si danes naslova zagotovila še Italijan Francesco Bagnaia in Španec Jorge Martin v razredih moto2 in moto3.

V razredu moto2 je Francescu Bagnaii za naslov prvaka zadoščalo tretje mesto, pred njim sta bila Luca Marini in Miguel Oliveira. V skupnem seštevku ima Bagnaia pred zadnjo dirko 32 točk prednosti pred Oliveiro.

V najšibkejšem razredu moto 3 je Jorge Martin do naslova prvaka prišel z zmago v Sepangu. Skupno ima 240 točk, drugi je Marco Bezzecchi (danes je bil le peti), ki ima skupno 214 točk.