Miguel Oliveira je zmagal drugič v letošnji sezoni, v skupnem seštevku se je povzpel na 8. mesto (131 točk). Foto: EPA

Quartararo je imel na razmočenem dirkališču Buriram zelo slabo dirko, končal je le na 17. mestu. Mesto pred njim je bil italijanski novinec Marco Bezzecchi, ki je bil najboljši v sobotnih kvalifikacijah in je danes dobro startal, nato pa ga je napaka oddaljila od najboljših.

MotoGP: Oliveira na Tajskem do 5. zmage v karieri

Zaradi močnega monsunskega deževja se je dirka v kraljevskem razredu začela s skoraj enourno zamudo. Zahtevne razmere bi lahko prinesle več drame, a ni bilo tako. V zadnjem krogu ni bilo prehitevanj.

Oliveira (KTM) je slavil drugič v sezoni, potem ko je bil najboljši na Veliki nagradi Indonezije.

Do konca sezone svetovnega prvenstva so še tri dirke, boj za prvaka, v katerem tudi Španec Espargaro še ni rekel zadnje, pa bo očitno še zelo ogorčen.

V razredu Moto2 je na skrajšani dirki (8 krogov; 36,43 km) zmago slavil Italijan Tony Arbolino, drugi je bil Čeh Filip Salač, tretji pa Španec Aaron Canet. Podeljene so bile polovične točke.

V razredu Moto3 je bil najboljši Italijan Dennis Foggia.

Naslednja dirka bo čez dva tedna v Avstraliji (Philipp Island).