V sezoni 2015 je Gajser slavil na petih posamičnih dirkah svetovnega prvenstva, v Uddevalli (Švedska), Teutschenthalu (Nemčija), Maggiori ter Pietramurati (Italija) in nazadnje konec avgusta v Assnu (Nizozemska). Foto: Honda
Izjemen uspeh Tima Gajserja

enu je s 6. in 4. mestom zlahka ubranil skupno prednost ter pri 19 letih stopil na najvišjo stopničko.

Gajser je prvo vožnjo v ZDA končal na šestem mestu, njegov edini tekmec za prestižno lovoriko Latvijec Pauls Jonass pa je bil deseti. Razlika pred zadnjo vožnjo sezone je bila tako 22 točk v prid Slovenca. Tudi v sklepnem dejanju je bil 19-letni slovenski dirkač zanesljiv in še enkrat končal pred nasprotnikom, tokrat je bil četrti, takšna pa je bila tudi njegova skupna uvrstitev na dirki.

Gajser je za naslov prvaka zbral 589 točk, Jonass je sezono končal pri 564. Na zadnji dirki sezone je v Kaliforniji sicer slavil domačin Jessy Nelson, ki pa ni mogel vplivati na skupni seštevek.

19-letni Makolčan si je odlično izhodišče za skupno slavje pripravil že pred tednom dni v Leonu v Mehiki. Takrat je dirko končal na drugem mestu in si pred Jonassom priboril 18 točk naskoka.
Kljub prednosti Gajser ni taktiziral. V kvalifikacijah je bil tretji, a že takrat ni bil popolnoma zadovoljen, saj je tik pred koncem padel in morda zapravil še boljše izhodišče. Že v prvi vožnji je imel neposreden boj z Latvijcem, ki ga je sredi dirke več krogov zadrževal, potem pa mu je pobegnil in Latvijec je bil le deseti.

Pred drugo vožnjo je imel 22 točk prednosti in Jonassu je naslov prvaka prinesla le zmaga ob Gajserjevi ničli. Toda Štajerec se ni odločil za "ziheraški" pristop. Napadel je takoj po startu, prišel na tretje mesto in imel Jonassa zanesljivo pod nadzorom. Po prečkanju ciljne črte je prešerno slavil velik uspeh s svojimi najbližjimi in člani Hondine ekipe. Na zmagovalnem odru je nato dobil najbolj zaželeni lovoriki v tem športu: zlato številko in zlato medaljo za najboljšega motokrosista na svetu.