Messi se veseli zadetka ob debiju Sergia Batista na klopi argentinske reprezentance. Ob zmagah na prijateljsjkih tekmah proti Irski, Japonski in Španiji je deloval še kot začasni selektor. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Ronaldo je bil tako besen zaradi odločitve sodnika, da razveljavi njegov zadetek, da je svoj kapetanski trak v jezi zalučal na tla. Foto: Reuters
Karim Benzema
Francozi so nadigrali Angleže, kar so navijači na Wemblyju ob polčasu "nagradili" z žvižgi varovancem Capella. Foto: Reuters
Mario Balotelli in Cesare Prandelli
Balotelli je moral poslušati rasistične žalitve iz publike v Celovcu. Foto: Reuters
Niko Kranjčar in Daniel Bogdanović
Kranjčar je navduševal na Maksimirju. Foto: Reuters
Nikola Žigić
Žigić je takole zadel, deset minut kasneje pa prejel rdeči karton. Bolgarija je ob selektorskem debiju nekdanjega nemškega reprezentanta Lötharja Mattheusa izgubila pred domačimi navijači. Foto: Reuters
Polom Špancev v Lizboni
Argentina ugnala Brazilijo

Srečanje v Dohi med južnoameriškima tekmecema, ki ni navdušilo, je odločil zvezdnik Barcelone, ki mu pogosto očitajo, da v reprezentančnem dresu ne kaže takšnih predstav kot v klubu. Messi je v drugi minuti podaljška krenil s polovice igrišča in iz igre vrgel tri Brazilce, preden je z levico fantastično streljal in poslal nizko diagonalno žogo mimo padajočega Victorja v oddaljen kot gola. Argentinska desetica je bila blizu zadetku že v 38. minuti, ko je sijajno streljal z okoli 20 metrov, žoga pa je zadela prečko blizu stičišča z vratnico gola.

V brazilsko reprezentanco se je vrnil Ronaldinho, ki je imel lepo priložnost za zadetek s peto v prvem polčasu. Zadetek Messija je bil prvi, ki ga je Brazilija prejela na zadnjih treh prijateljskih srečanjih pod vodstvom Mana Menezesa.

Portugalsko maščevanje Španiji
Obračun z iberskega otoka je v Lizboni prepričljivo dobila Portugalska, ki se je z zadetki Jorgeja Carlosa Martinsa, španskega branilca Sergia Ramosa (avtogol), Helderja Postiga in Huga Almeida maščevala svetovnim prvakom Španiji za poraz v 16-finala na letošnjem svetovnem prvenstvu. Portugalci, ki želijo s Španci skupaj gostiti SP leta 2018, so preko Nanija in Cristiana Ronalda oblegali vrata Ikerja Casillasa. Na drugi strani sta imela lepi priložnosti Andres Iniesta in David Silva, preden je razigrani Ronaldo v 36. minuti poslal žogo mimo moštvenega kolega pri Realu. Nani je z glavo žogo iz neposredne bližine poslal čez golovo črto, sodnik pa je zadetek razveljavil zaradi nedovoljenega položaja.

Iz "slovenske" skupine zmagi za Srbijo in Estonijo
Od reprezentanc iz "slovenske" skupine C sta zmagali Srbija in Estonija, medtem ko sta Italija in Severna Irska remizirali. V Talinu je v vodstvo Liechtenstein povedel Mario Frick, v 57. minuti je izenačil Konstatin Vassiljev, član slovenskega prvoligaša Nafte. V Sofiji je bil mož odločitve Nikola Žigić. Vodilna ekipa skupine C Italija je gostila Romunijo, ki je z golom Cipriana Marice povedla, za izenačenje pa je z avtogolom poskrbel prav Marica. Na tekmi med Severno Irsko in Marokom so povedli slednji z zadetkom Marouna Chamakha, Severni Irci pa so izenačili štiri minute pred koncem, ko je zadel Rory Patterson.

Galski petelini predobri za tri leve
Francija je bila na Wembleyju z 2:1 boljša od pomlajene Anglije in ji prizadejala prvi domači poraz odkar je Fabio Capello januarja 2008 prebzel vodenje angleške reprezentance. Galske peteline je v vodstvo popeljal Karim Benzema, ki je lepo kombiniral z Florentom Maloudajem na levi strani kazenskega prostora in ušel obrambi preden je ustrelil proti bližnji vratnici. 'Trije levi', pri katerih je manjkalo veliko standardnih reprezentantov, so bili brez idej, Francozi pa so povečali vodstvo. Bacary Sagna je podal do Mathieuja Valbuena, ki je z volejem premagal Bena Fosterja.

Samir Nasri in Yoann Gourcuff sta obvladovala sredino igrišča, Benzema in Malouda pa sta brez težav 'plesala' med statično angleško obrambo. Podaje Angležev so bile slabe, streli Stevena Gerrarda pa niso leteli niti blizu svojega cilja. Poraz je ublažil Peter Crouch pet minut pred koncem, ko je podajo Ashleyja Younga poslal v daljši kot.

Kranjčar mož odločitve v Zagrebu
Niko Kranjčar je zadel prva dva gola proti Malti in pripravil tretjega za Nikola Kalinića v kvalifikacijah za Euro 2012. Hrvaška se je z zmago 3:0 povzpela na vrh skupine F. Vezist Tottenham Hotspursov je v 18. minuti zadel z roba kazenskega prostora in povišal tik pred polčasom po podaji Eduarda da Silve. Po pol ure igre je Luka Modrić stresel vratnico. Končni izdi je postavil Kalinić, ki je vstopil namesto Mladena Petrića, po lepi podaji Kranjčarja iz kota.

Med strelci za Finsko tudi Litmanen
Finska, ki jo začasno vodi Olli Huttunen, je v skupini F v drugem polčasu dotolkla San Marino (8:0) in dosegla prvo zmago v tokratnih kvalifikacijah. V prvem polčasu še ni kazalo na polom San Marina, edini zadetek je dosegel Mika Väyrynen, v nadaljevanju igre pa so Finci do vrha napolnili gol Alda Simoncicnija. Trikrat je v polno zadel Mikael Forssell, med strelce pa se je vpisal tudi 39-letni Jari Litmanen, ki naj bi se upokojil, ko bo za reprezentanco zbral rekordnih 137 nastopov.