Sicer borbena, a premalo udarna tekma ni navdušila zbranih navijačev, pri katerih je zmaga odpotovala v goste. Foto: Reuters
Robert Koren
Ob odsotnosti Dareta Vršiča in Daliborja Stevanoviča naj bi igro kreiral Robert Koren. Foto: RTV SLO
Mišo Brečko in Klodian Duro
V 180 minutah igre na obračunih Albanije in Slovenije gledalci niso videli niti enega zadetka. Foto: Reuters
Milivoje Novakovič
Milivoje Novakovič je skupaj s Klemnom Lavričem in Valterjem Birso začel tekmo. Foto: RTV SLO
Nogometaši z remijem razočarani
Brez zadetkov nogometašev na Areni

Živahen začetek je vlil upanje v napovedano agresivno igro, a je v slovenski vrsti manjkala natančna zadnja podaja, ki bi jo napadalca lahko izkoristila. V 9. minuti je poskušal Milivoje Novakovič, ki pa je bil preveč nenatančen. Čez pet minut je iz prostega strela poskušal Valter Birsa, a je žoga zletela kakšnega pol metra previsoko.

Brez pravega zaključka
V 23. minuti je Robert Koren spletel nevarno akcijo na robu nasprotnikovega kazenskega prostora, a je bil strel Klemena Lavriča premalo natančen. Čez nekaj minut so gostje prodrli pred vrata Samirja Handanoviča, kjer je Mitja Mörec v zadnjem trenutku ustavil Erjona Bogdanija. Dvakrat je do konca s prodorom zapretil borbeni Andraž Kirm. Tik pred koncem prvega dela je z glavo po prostem strelu poskušal še Lavrič, a je bil Arjan Beqaj zbran.

V drugem delu bleda Slovenija
Nadaljevanje so podjetneje začeli orli, ki pa neodločenosti Kekovih fantov niso znali kaznovati. Albanci so bili več pri žogi, a tako kot Slovenci premalo konkretni pri zaključnem strelu. V 80. minuti je po podaji Birse iz kota Koren zapravil priložnost tekme. Čez osem minut je za Albanijo še boljšo priložnost zapravil Dede, ki je iz petih metrov zatresel le zunanji del mreže.

Ste si ogledali tekmo v živo? Pošljite svoje slike in videe o dogajanju pred, med in po tekmi na Moj splet.

Kako bo proti tulipanom?
Identično kot se je razpletla prva tekma tokratnih tekmecev se je končal tudi oktobrski sobotni večer na Areni Petrol. Slovenija je na deseti tekmi osvojila enajsto točko, že v sredo pa jo čaka Nizozemska, ki je izgubila z Romunijo (0:1).

Izjave po tekmi Slovenija - Albanija

Matjaž Kek, selektor Slovenije:
"Igra v nadaljevanju je bila čisto mimo dogovora. Nekateri igralci niso v takšni formmi kot bi lahko pričakovali. Manjkal nam je kreativec, ki bi poskrbel za zadnjo podajo. Tudi napadalci niso bili na pravi ravni, a jih ne obtožujem, saj niso prejeli uporabnih žog.
Točka je točka. Zdaj se je treba pripraviti na tekmo čez štiri dni."

Tonči Žlogar, igralec Sloveniije:
"Igra v prvem polčasu je bila dobra in nas je najverjetneje preveč izčrpala za kakovostnejše nadaljevanje."