Veliki talent Bayerna Jamal Musiala je 20. rojstni dan proslavil z zadetkom. Foto: Reuters

Na razprodani Allianz Areni se je zelo poznalo, da so bili Bavarci sveži in motivirani. Gostje iz Berlina so v četrtek izločili Ajax iz Amsterdama v šestnajstini finala Evropske lige. Bili so popolnoma nemočni in vratar Frederik Ronnow je preprečil pravi polom. Bayern je prikazal odlično predstavo (streli 19:4, v okvir vrat 10:1, posest 70:30 %).

Choupo-Moting z glavo kronal veliko premoč Bayerna
Prve pol ure je potekal enosmerni promet. Polovica igrišča, kjer so potekali napadi Bayerna, je bila zelena, druga polovica pa zasnežena, saj je Union redko prečkal sredinsko črto. Thomas Müller je imel dve veliki priložnosti, vendar mu ni uspelo zatresti mreže.

V 31. minuti je Joshua Kimmich na desni strani našel Kingsleyja Comana. Francoz je imel veliko časa in poslal natančen predložek pred vrata, kjer je Eric Maxim Choupo-Moting s petih metrov z glavo žogo poslal v mrežo.

Coman izkoristil natančno podajo Müllerja
Gostitelji so po vodstvu še stopnjevali pritisk. V 40. minuti je Matthijs de Ligt dobil dvoboj na sredini igrišča in podal do Müllerja, ki je takoj poslal žogo v prazen prostor. Coman je stekel proti vratarju Rönnowu, ga preigral in z desno nogo potisnil žogo v mrežo.

Eric Maxim Choupo-Moting je dosegel deveti zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Musiala z zadetkom proslavil 20. rojstni dan
V sodnikovem dodatku je Coman na desni strani kazenskega prostora našel Müllerja, ki je bil dovolj hiter, da je ujel žogo in jo podal pred vrata, Jamal Musiala pa je z desno nogo iz bližine zlahka povišal na 3:0. Nemški reprezentant je praznoval 20. rojstni dan.

Po treh mesecih in pol se je vrnil Mane
Po uri igre je imel prvo priložnost tudi Union. Morten Thorsby je streljal malce čez vrata. V 63. minuti sta vstopila Serge Gnabry in Sadio Mane, ki je zaigral prvič po 8. novembru, ko se je poškodoval na tekmi proti Werderju in nato moral izpustiti tudi svetovno prvenstvo v Katarju.

V zadnjih 20 minutah je vratar Rönnow preprečil še precej višji poraz. Zaustavil je nevarna poskusa Müllerja in Alphonsa Daviesa.

Müller: Tako bo treba igrati vsak teden
"Pred začetkom tekme nismo bili na vrhu lestvice in to pomeni, da je šale konec. To je bil velik korak v pravo smer. Tako bo treba igrati vsak teden, na vsako srečanje se je treba tako pripraviti v glavah," je povedal Müller.

"Zmaga pomeni, da bomo imeli mir prihodnji teden. Prejšnji teden po porazu v Mönchengladbachu smo ves čas poslušali kritike," si je oddahnil trener Julian Nagelsmann.

Fischer: Bili smo za dva ali celo tri razrede slabši tekmec
"Treba je biti realen. Tokrat smo bili za dva ali celo tri razrede slabši tekmec. Končni izid je pošten. Upal sem, da bomo odšli na odmor z minimalnim zaostankom, potem bi bilo še vse mogoče. Drugi in tretji gol sta nas presekala in v drugem polčasu nismo imeli več možnosti za vrnitev," ni bil preveč razočaran trener Uniona Urs Fischer.

Julian Brandt je s hrbtom dosegel edini zadetek za Borussio. Foto: Reuters

Brandt s hrbtom nadaljeval zmagoviti niz Borussie
V soboto je izjemen niz nadaljevala dortmundska Borussia, ki je v spomladanskem delu dobila vseh devet tekem. Tako dobro novega leta ni začela še nikoli! Tudi v zadnji šampionski sezoni 2011/12 pod vodstvom Jürgena Kloppa ji to ni uspelo. Hoffenheim je izgubil proti črno-rumenim z 0:1.

Dortmundčani so sedmo zaporedno zmago v prvenstvu dosegli prek Juliana Brandta, ki je v 43. minuti zadel po podaji Marca Reusa s prostega strela. Sklonil je glavo in s hrbtom preusmeril žogo v mrežo.

V drugem delu je bil nevaren tudi Hoffenheim, ki pa je zapravil številne priložnosti. Tudi Borussia je imela svoje, gol Mariusa Wolfa v 57. minuti pa jim je zaradi prekrška glavni sodnik po posredovanju videosodnika razveljavil. Jude Bellingham je v sodnikovem dodatku zadel še vratnico.