Ron Takahaši je z uspešnim blokom odločil dvoboj v Dolomitih. Foto: EPA

Monza je po izgubljenem prvem nizu naslednja dva dobila na 22 in 25, Trentino pa je v še eni napeti končnici (27:25) izenačil na 2:2. V petem nizu so gostje povedli z 10:13, niz pa dobili na 13, potem ko je Ran Takahaši, s 25 točkami najučinkovitejši v ekipi Monze, blokiral Danieleja Lavia. Eric Loeppky je dosegel 24 točk, Stephen Maar 22.

To je sploh prva zmaga Monze v Trentu. Očitno se ji je izplačalo igrati s tremi sprejemalci, kar pomeni, da za korektorja ni bilo prostora. Nik Mujanović je prišel v igro le dvakrat (na blok) ob taktični menjavi.

Trentino je bil v bloku boljši s 14:10, Jan Kozamernik je prispeval dva uspešna bloka, skupaj pa dosegel 11 točk.

Perugia (Wassim Ben Tara 24 točk) je prav tako v nedeljo s 3:1 (-20, 18, 13, 21) premagala Milano (Matej Kazijski 15 točk) in v zmagah vodi z 2:1. Gregor Ropret tudi tokrat ni dobil priložnosti pri Perugii.