Jalen Hurts in Tua Tagovailoa sta med najuspešnejšimi podajalci v prvi polovici te sezone. Foto: Reuters

Domači podajalec Jalen Hurts (podaje 23/31, 279 jardov) je zbral dve podaji za zadetek, enkrat pa se je v končno cono prebil še sam v vlogi tekača. Zadnji zadetek je tik ob koncu tekme postavil tekač Kenneth Gainwell. Hurts je drugi polčas odigral s posebno prevezo na levi nogi. "V redu bom, upam, da ni nič resnega," je bil po tekmi kratek Hurts, ki je popeljal Eaglese do šeste zmage.

V častni loži Kansasa je bila spet Taylor Swift (ki prijateljuje s Travisom Kelcejem), zraven nje pa je Brittany Mahomes (žena podajalca Patricka). Foto: Reuters

Mahomes že ob polčasu prek 300 jardov
Pri enakem izkupičku je tudi Kansas City, ki je ugnal LA Chargerse z 31:17. Patrick Mahomes je zbral 424 jardov (že do polčasa je presegel mejo 300 jardov) in štiri zadetke, izjemno razpoložen pa je bil tudi Travis Kelce, ki je ujel 12 žog za 179 jardov in en zadetek. Chiefsi imajo na lestvici svoje divizije zdaj že tri zmage prednosti pred vsemi tekmeci in suvereno korakajo proti osmi zaporedni osvojeni diviziji.

300. zmaga Belichicka
Za presenečenje tedna je poskrbel New England, ki je presenetil Buffalo z 29:25. Legendarni trener Bill Belichick se je tako veselil 300. zmage v rednem delu Lige NFL. Gostitelji so odločilne točke dosegli le 12 sekund pred koncem tekme, ko je Mike Gesicki ujel jard dolgo podajo, ki mu jo je poslal Mac Jones.

Vikingi presenetili San Francisco
V ponedeljkovi tekmi je Minnesota presenetila San Francisco z 22:17. Vikingi so oba zadetka dosegli po kombinaciji Kirk Cousins−Jordan Addison, svoje pa je opravila tudi obramba, ki je v zadnji četrtini Brocku Purdyju prestregla dve podaji.