Dustin Hopkins je zadel štiri proste strele. Foto: Reuters

49ersi so sicer začeli udarno in sredi druge četrtine povedli z 10:0. Gostitelje je nato v igro vrnil tekač Kareem Hunt, ki je dosegel prve domače tekme. V drugem polčasu je svoje dodal Dustin Hopkins, ki je zadel štiri proste strele (odločilnega točno sto sekund pred koncem, ko je postavil izid tekme).

Strel Jaka Moodyja. Foto: Reuters

Moody zgrešil za zmago
V tem delu tekme se je razigrala obramba Clevelanda, ki je popolnoma ustavila Brocka Purdyja, ki je imel res skromno tekmo (podaje: 12/27, 125 jardov, podaja za zadetek in prestrežena podaja). V zadnjem napadu je vseeno svojo ekipo pripeljal na prag zmage, a je Jake Moody devet sekund pred koncem za las zgrešil prosti strel, dolg 41 jardov.

Hurtsu prestregli kar tri podaje
Presenetljivo je prvi poraz v sezoni utrpela tudi Philadelphia, ki je klonila na gostovanju pri NY Jetsih z 20:14. Eaglesi so sicer vodili večji del tekme (največ 14:3). Gostitelje je v igri držal Greg Zuerlein, ki je dosegel štiri proste strele. Svoje je nato naredila obramba, ki je 1:50 pred koncem še tretjič v večeru prestregla podajo Jalenu Hurtsu, preobrat pa je nato končal tekač Bre Hall, ki je dosegel sploh edini zadetek Jetsov v večeru.

Tyreek Hill. Foto: Reuters

Tagovailoa v hipu zaostanek obrnil v zmago
Še eno presenečenje se je obetalo v Miamiju, kjer je Carolina, ki letos še ni okusila slasti zmage, po prvi četrtini vodila s 14:0. Domači podajalec Tua Tagovailoa je nato samo v drugi četrtini vrgel tri podaje za zadetek in Dolphinse popeljal v vodstvo z 21:14, naslednja dva zadetka je dosegel tekač Raheem Mostert in tekma je bila odločena, končala se je z izidom 42:21. Izredno hitri lovilec Tyreek Hill je ujel šest žog in z njimi pridobil kar 163 jardov (s podajo za 41 jardov je postavil izid polčasa).

Baltimore je v zadnji londonski tekmi na Tottenhamovem stadionu premagal Tennessee s 24:16. Letos bosta v Evropi sicer še dve tekmi novembra, obe bo gostil Frankfurt.

Gilmore ustavil napad Chargersov
V ponedeljkovi tekmi je Dallas v gosteh premagal LA Chargerse z 20:17. Odločilne točke je dobri dve minuti pred koncem dosegel Brandon Aubrey, ki je zadel prosti strel, dolg 39 jardov. Gostitelji so imeli še eno priložnost, da se rešijo (vsaj v podaljšek), a je Stephon Gilmore prestregel podajo Justinu Herbertu.