Elitni šahovski dogodek se lahko pohvali z rekordno udeležbo, saj se je pomerilo 110 ekip iz 34 evropskih držav. Svoje klube je zastopalo 720 šahistk in šahistov, od tega 150 velemojstrov.

Nepričakovano je bil v Albaniji tudi Carlsen, družbo pa mu je delala še cela četica svetovnih šahovskih zvezd, kot so Anand, Rapport, Vachier-Lagrave, Mamedjarov in aktualni evropski šahovski prvak Sarana.

Ekipo Tajfuna so sestavljali Nihal Sarin, Viktor Erdos, Andrei Volokitin, Ivan Šarić, Ante Brkić, Robert Markuš in Matej Šebenik. V zadnjem krogu so se potegovali za zmagovalne stopničke, a so po tesnem porazu zdrsnili na 8. mesto.

V ženski konkurenci se je ekipa Tajfuna v sestavi Yuxin Song, Natalija Buksa, Laura Unuk in Zala Urh v zadnjem krogu borila za medalje. Bile so velike možnosti za naslov viceprvakinj, a je Zala Urh nesrečno izgubila in slovenska ekipa se je morala zadovoljiti s četrtim mestom. Slavil je romunski Superchess, ki je edini poraz doživel prav proti Tajfunu.