Na dosedanjih pokalnih tekmovanjih so najbolj uspešni Celjani, na zmagovalni oder so se povzpeli kar 22-krat. Po trikrat sta zmagala Koper in Gorenje Velenje, po enkrat pa Gold Club Hrpelje in Prule 67. V sezonah 2019/20 in 2020/21 ni bilo pokalnega tekmovanja zaradi pandemije novega koronavirusa. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so takoj zagospodarili v dvorani na Hardeku. V uvodnih petnajstih minutah so varovanci Alema Toskića motivirane gostitelje zasenčili v vseh prvinah igre.

Na vratih je blestel Nebojša Bojić, ki je med 3. in 12. minuto svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, njegovi soigralci v polju pa so si medtem že priigrali lepo prednost petih golov (7:2). Do konca polčasa njihova prevlada več ni bila tako izrazita. Prleki so se jim po golu Nika Ćirovića v 21. minuti približali na dva gola (9:11), v končnici prvega polčasa pa so Celjani znova zaigrali, tako kot znajo, in se na velik odmor podali s prednostjo petih golov (19:14).

Papirnati favoriti tega dvoboja iz Celja so v začetku druge polovice tekme takoj nadgradili svojo prednost. V 37. minuti je reprezentančni krožni napadalec Stefan Žabić zadel za +7 (23:16), lepa zaloga v golih pa je nato konstantno naraščala. V 47. minuti je po golu Matica Suholežnika že znašala enajst golov (31:20), vsi dvomi o zmagovalcih pa so bili razrešeni.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit kapetan Aleks Vlah s sedmimi goli, Tilen Strmljan in Tadej Mazej pa sta dosegla po pet zadetkov, tako kot pri ormoški Nik Ćirović in Miha Kolmančič.

Celjanom se v tej sezoni nasmiha dvojna krona. V Ligi NLB imajo tri kroge pred koncem štiri točke več od drugouvrščenih Trebanjcev in pet od tretjeuvrščenih Velenjčanov. Foto: www.alesfevzer.com

Izjavi po tekmi
Alem Toskić
, trener Celja Pivovarne Laško: "Vedeli smo, da nas v Ormožu čaka zelo zahtevna tekma. Prleki so pred domačimi gledalci vedno izjemno neugodni tekmeci, na njihovo igro pa smo se pripravili na najboljši možni način. Na sobotnem polfinalnem obračunu proti Koprčanom smo morda porabili malce preveč moči, a moji varovanci imajo kakovost, željo, srce in voljo. Zasluženo so osvojili pokalno lovoriko."

Saša Prapotnik, trener ormoškega Jeruzalema: "Po uvodnem zaostanku petih golov smo se približali na dva gola, nato pa nam je zmanjkalo goriva. Celjanom bi čestital za zasluženo zmago in osvojeni naslov pokalnega zmagovalca. V Ormožu je bil pravi praznik rokometa, vzdušje fantastično. Hvala našim privržencem za podporo, drugo leto bomo znova poskušali osvojiti pokalno lovoriko."

Rokometaši Krke tretji
Rokometaši Krke so po zmagi nad Koprom z 28:21 osvojili tretje mesto na zaključnem turnirju za pokal Slovenije v Ormožu. Pri Krki je bil najbolj učinkovit Uroš Knavs z enajstimi, pri Kopru pa Matevž Žagar s petimi goli.