Vse do 22. minute so lahko gledalci v dvorani Zlatorog spremljali izenačen obračun, saj nobeni niso povedli za več kot en gol, moštvi pa sta se v prednost izmenjavali. Nekoliko več so vodili gostje iz Velenja, ki so izjemoma tik ob začetku dvoboja na hitro povedli z dvema goloma prednosti, ko je Matic Verdinek zadel za 3:1.

Na veselje domačih navijačev so nato Celjani po golu Tadeja Mazeja prvič povedli z dvema goloma prednosti (10:8). To prednost so domačini ohranili do glavnega odmora, a so vmes do konca prvega dela rokometaši iz knežjega mesta povedli tudi za tri gole.

A po odigrani minuti v drugem polčasu so Velenjčani izidi znova poravnali, ko je za 13:13 zadel Domen Tajnik. Kmalu so se po odmoru zbrali tudi Celjani, ki so v nadaljevanju spet prišli do prednosti dveh zadetkov (15:13). Še enkrat več so se gostje iz Velenja vrnili v tekmo pri izidu 15:15. V nadaljevanju se je tekma tudi zaiskrila, sodnika pa sta imela veliko dela.

Celje na derbiju premagalo Gorenje

Podobno kot na prvi tekmi v sezoni so tudi tokrat Celjani v drugem polčasu zaigrali bolje. Dobrih deset minut pred koncem je Patrik Martinović zadel za 23:18 in glavni trener Velenja Zoran Jovičič je moral vzeti minuto odmora. Tudi po njej se razmerje moči bistveno ni spremenilo, saj so celjski rokometaši še povečali prednost, tudi s pomočjo vratarja Yassina Belkaieda, in tekmo varno pripeljali do konca.

V celjski zasedbi je bil s sedmimi zadetki najboljši Ante Ivanković, šest jih je dodal Tadej Mazej. Pri Velenju so štiri gole dosegli Peter Šiško, Tilen Sokolič in Tajnik.