Celjani so s 14. zmago v sezoni skočili nazaj na vrh lestvice in imajo dve točki več od Trebnjega in tri od Velenja. Za rokometaše Ormoža je to osmi poraz in ostajajo na osmem mestu.

Dvomov o zmagovalcu na današnji tekmi ni bilo. Prednost so Celjani prevzeli že takoj na začetku tekme. Po dobrih desetih minutah in golu Stefana Žabića so gostje povedli z 8:4. Prednost so nato Celjani dvignili na pet zadetkov, a so se po zaslugi Davida Bogadija domači rokometaši približali na nazaj na dva (8:10).

Pred odmorom so se Celjani še enkrat odmaknili in povedli z največjo razliko v prvem polčasu, ko je štiri minute pred koncem Tim Cokan zadel za 10:16.

Drugi polčas so domačini napadalno odprli in se približali na tri gole zaostanka (17:20), a v nadaljevanju tega ritma niso zdržali. Po novem golu Žabića so Celjani povedli za sedem (18:25). Ormožani so nekajkrat do konca tekme še zmanjšali zaostanek, a prostora za kaj več jim Celjani niso pustili.

Za Celje je Tim Cokan dosegel 11 golov in bil najboljši strelec obračuna, sedem jih je dodal Mitja Janc. Za Ormož je osem zadetkov dosegel Rok Žuran, sedem pa jih je prispeval Tilen Kosi.

V naslednjem krogu rokometaše Celja čaka derbi proti Gorenju pred domačimi navijači.