V zadnjem krogu v letu 2023 so na vroče gostovanje v dvorano Hardek prišli drugouvrščeni Velenjčani, ki bi z zmago znova prišli le na točko zaostanka za Trebanjci. A po drugi strani bi se z zmago tudi Ormožani lahko povzpeli za kakšno mesto in se utrdili tik pod vrhom. Na koncu pa sta si, po prednosti domačih večji del tekme, ekipi točki razdelili.

Sorodna novica Velenjčani so si hitro nabrali visoko prednost

V prvem delu so imeli vseskozi rahlo pobudo domači. V uvodu so povedli s 5:2 in 7:3, v končnici prvega dela pa malenkost popustili in dovolili Velenjčanom, da se približajo le na dva gola zaostanka, takšna pa je bila tudi razlika ob polčasu.

Ob koncu večkrat razlika dveh golov
Takšno razliko so domači znali ohraniti tudi v nadaljevanju. Tekma je bila tesna, toda Gorenje nikakor ni zmoglo priti do približanja ali preobrata, saj so se domači po vsakem znižanju na gol razlike znova vrnili na +2 (17:15, 20:18, 22:20).

Jeruzalem je imel napad za zmago
V končnici dvoboja pa so domači vendarle dovolili, da so tekmeci osvojili točko. Prvič so izenačili na 22:22, potem pa se je scenarij vodstva domačih za gol in izenačenja gostov ponavljal do konca. Tadej Sok je domačim priboril še zadnje vodstvo (25:24), ki pa ga je v zadnji minuti izničil Matic Verdinek. Zadnji napad so imeli rokometaši Jeruzalema, a niso bili uspešni.

Najboljši pri domačih je bil Sok z osmimi goli, Martin Hebar jih je dodal šest, pri gostih pa sta jih po pet zbrala Verdinek in Tilen Sokolič.