Velenjčani so imeli status papirnatega favorita, a večji del dvoboja je kazalo na zmago njihovih tekmecev, ki so si po izenačenem prvem polčasu na začetku drugega dvakrat priigrali tri gole prednosti (16:19 in 17:20).

Varovanci Gregorja Cvijića so nazadnje vodili v 50. minuti (24:25), v prelomnih trenutkih pa so gostitelji vendarle nagnili tehtnico na svojo stran. Še v 55. minuti je bila tekma povsem odprta (27:27), nato pa sta odločilna zadetka za ose dosegla Timotej Grmšek in Kenan Pajt. Ta je bil s sedmimi zadetki tudi najboljši strelec tekme.

Preostale tekme 21. kroga so bile odigrane v soboto. Državno prvenstvo bo zdaj za 11 dni prekinjeno zaradi zaprtja države v boju z epidemijo covida-19.