Joan Canellas je Islandcem povzročal veliko težav. Foto: EPA

Po polčasu so Španci vodili za gol, Islandci pa so po 40 minutah celo povedli za tri. Sledil je delni izid Špancev 6:0. Prvi strelec Španije, ki je lani naslov svetovnih prvakov osvojila pred domačimi gledalci v Barceloni, je bil z osmimi goli Joan Canellas, sedem pa jih je dodal Jorge Maqueda. Pri Islandiji je bil z osmimi znova najboljši Aron Palmarsson. Španija bo v drugi del prenesla vse štiri točke.

Prva zmaga Makedonije
Prvi zvezdnik Makedonije Kiril Lazarov je izbrano vrsto popeljal v drugi del. Rokometaš Barcelone je 20 sekund pred koncem tekme zadel za zmago nad Avstrijo (22:21). Makedonija je slavila prvič na prvenstvu. Lazarov je bil z osmimi goli tudi prvi strelec tekme. Sedem jih je pri Avstriji, ki se je prav tako prebila v nadaljevaje turnirja, zabil Konrad Wilczynski.

Branilci naslova Danci so si že v prvih dveh krogih zagotovili nadaljevanje. Zmagali so tudi tretjič. S 33:29 so ugnali Čehe, čeprav je Filip Jicha blestel z 11 goli. V skupini B so si preboj v drugi del z remijem proti Norvežanom (26:26) zagotovili Madžari. Mate Lekai je za Madžarsko zabil sedemkrat, prav toliko golov je dosegel Norvežan Havard Tevdten.