Elisabeth Omoregie se skuša prebiti skozi obrambo Györa. Na koncu je dosegla širi gole. Foto: BoBo
Krimovke brez možnosti proti Györu

Krimovke so hitro zašle v težave in po vsega desetih minutah igre zaostale za štiri gole (1:5), slabi dve minuti pozneje pa je domači strateg Uroš Bregar zahteval minuto odmora. A njegove varovanke uvodoma niso bile kos imenitnim igralkam iz Györa, predvsem je šepala igra v napadu, naredile so ogromno napak in imele gromozanske težave v organizaciji igre.

V nadaljevanju so vendarle izboljšale svojo igro in se v 22. minuti približale na dva gola zaostanka (6:8), a nato so Madžarke znova nekoliko odločneje pohodile "stopalko za plin" in po zaslugi svojih tehnično-taktično izjemno sposobnih igralk - čeprav je manjkala prva zvezdnica Nora Mork - Ljubljančankam znova ušle na štiri gole (6:10, 11:15).

Slovenske prvakinje so drugi polčas začele s primanjkljajem treh golov (12:15), a zaostanek je zaradi njihove slabe in neučinkovite igre v uvodnih desetih minutah nadaljevanja hitro narasel na osem zadetkov (13:21). Najvišji zaostanek je znašal 12 golov (17:29, 18:30, 19:31, 20:32).

V ljubljanski ekipi je bila na današnji tekmi najučinkovitejša Tjaša Stanko s petimi goli, enega manj je dosegla Elizabeth Omoregie.

Krim bo v naslednjem krogu 25. februarja gostoval pri Midtjyllandu.