Bukareščanke so bile v Ljubljani premočne tekmice Ljubljančank, ki niso vodile niti za trenutek. Krim bi na povratni tekmi prihodnjo nedeljo potreboval pravcati čudež, da nadomesti šest golov zaostanka. Foto: www.alesfevzer.com

Pri Krimu so pred dvobojem z Bukarešto poudarjali, da je cilj vsekakor preboj v četrtfinale, da pa bo tekmec spoštovanja vreden. Izkazalo se je, da je bil tudi premočan. Že v prvem polčasu je prišel do lepe prednosti, v drugem pa slovenske prvakinje držal na varni razdalji.

Že ob polčasu so Romunke vodile za šest golov in to prednost so ohranile vse do konca, pri čemer so sredi drugega polčasa večkrat vodile tudi za osem golov, medtem ko se slovenske prvakinje niso približale na manj kot pet golov.

Edino izenačenje pri 4:4

Krim ni bil kos Bukarešti, ki je odgovarjala na vsako krajšo serijo treh golov gostiteljic. Foto: www.alesfevzer.com

Romunke, pri katerih igra tudi slovenska reprezentantka Elizabeth Omoregie, so bolje začele tekmo in vodile z 2:0 in 3:1, po petih minutah in sedemmetrovki Cristine Neagu gostij je bilo že 4:1. Toda Barbara Lazović, Aleksandra Rosiak in Jovanka Radičević so z zaporednimi goli poskrbele za izenačenje. A to je bilo edino izenačenje na tekmi: po dveh golih Neagu in dveh Monike Kobylinske je bilo po 11 minutah 8:4, po minuti odmora pa že 9:4.

Naegu z 10 goli, Glauser s 16 obrambami

Napake v napadu, kar nekaj posesti so Ljubljančanke zapravile zaradi prekrškov v napadu, so se vrstile in tekma je bila dejansko odločena že po prve pol ure. Razmerje moči se v nadaljevanju zlepa ni spremenilo in glavno vprašanje je bilo, s kakšno prednostjo bo Bukarešta zapustila Stožice, v katerih se je zbralo več kot pet tisoč gledalcev.

Cristine Neagu je bila z desetimi zadetki najboljša igralka dvoboja, v vratih gostij je s šestimi obrambami blestela Laura Glauser, medtem ko je slovenska reprezentantka Omoregie ostala brez gola. Darja Dmitrijeva je bila prva strelka Krima s sedmimi goli, za kar pa je potrebovala kar 15 strelov.