Po prvem polčasu so Celjani vodili s 15:12. Katalonci niso bili v prednosti niti enkrat, nazadnje je bil izid izenačen pri izidu 9:9. Domači so vodili s 4:1, 8:5 in 9:6, potem so jih gostje ujeli, a so slovenski prvaki v nadaljevanju ušli celo za štiri gole (15:11).

Gal Marguč je do odmora dosegel štiri zadetke, Aleks Vlah in Tilen Strmljan pa po tri, medtem ko pri Barci nihče ni zbral več kot dva gola. Vratar Gal Gaberšek je imel sedem obramb.

V drugem polčasu se je nadaljevala dobra predstava varovancev trenerja Alema Toskića. Kljub šestminutnemu strelskemu postu, po katerem se je Barcelona približala na 21:20, je prednost štirih zadetkov Celje držalo še pri izidu 25:21. Vendar so gosti v končnici stopili na plin in pripravili preobrat.

Minuto in 20 sekund pred koncem je francoski zvezdnik Dika Mem izenačil na 27:27, v naslednjem napadu so Celjani izgubili žogo, zmagoviti zadetek pa je po hitrem protinapadu dosegel osamljeni Aleix Gomez Abello. Gostitelji so imeli pet sekund pred koncem priložnost za izenačenje, a je strel Tadeja Mazeja z levega krila čez vrata preusmeril danski vratar Emil Nielsen, ki je bil v zadnjih minutah eden izmed junakov pri vodilni ekipi skupine B.

Marguč je tekmo končal z osmimi zadetki, Strmljan s petimi, Vlah pa s štirimi. Gaberšek je zbral 12 obramb. Na drugi strani sta bila najboljša strelca Mem in Šved Hampus Wanne s po petimi goli. Slovenca pri blaugrani Domen Makuc in Blaž Janc sta prispevala po dva zadetka.

Sledita še dvoboja proti Kielu in Aalborgu

Barca se lahko pohvali z zvezdniško ekipo. Katalonci so bili že 11-krat evropski prvaki, na tron so se povzpeli tudi v preteklih dveh sezonah. Lani so v finalu v Kölnu po streljanju 7-metrovk s 37:35 premagali Kielce.

Celjani so doživeli deveti poraz, še vedno pa lovijo šesto mesto, ki še vodi v dodatne boje za osmino finala. Do konca predtekmovanja jih čakata še gostovanje pri Kielu in domači obračun z Aalborgom. Pivovarji so prejšnji četrtek z 31:32 zmagali v Nantesu.

Barcelona je v letošnji sezoni neporažena tako v španskem prvenstvu (17 tekem, 17 zmag) kot v Ligi prvakov (12 tekem, 11 zmag, en remi).

Celjani v dramatični končnici izgubili proti Barceloni
29. septembra je bilo v 3. krogu v Barceloni 38:30 za domače. Aleks Vlah (na fotografiji), ki se po koncu sezone seli v Aalborg, je dosegel šest zadetkov. Foto: EPA