Velenjčani so ob polčasu vodili za dva zadetka (13:15).

Varovanci so imeli na začetku dvoboja nekaj težav s tekmeci iz osrednje Španije. Po zaostanku treh golov (8:5) v 15. minuti so nato le našli pravi ritem in čez pet minut izenačili na 9:9, nato pa postopoma prevzeli nadzor na igrišču in polovico tekme končali z vodstvom z dvema goloma (13:15).

Rokometaši Gorenja nesrečno izgubili v Španiji

Začetek drugega polčasa je bil obetaven, saj so varovanci Zorana Jovičića povečali prednost, vodili so že za šest zadetkov (18:24; 20:26). Sledil je padec v igri velenjske ekipe, Španci so se razigrali in zmanjšali zaostanek. V 28. minuti so izenačili na 27:27. Dobro minuto pred koncem je vratar Matevž Skok ustavil strel Juana Fernandeza Sancheza, po Jovičićevi minuti odmora pa sta danska sodnika 30 sekund pred koncem dvoboja Velenjčanom dosodila prekršek v napadu. Gostitelji so to izkoristili in po golu Pozzerja tri sekunde pred koncem osvojili obe točki.

V velenjski ekipi je bil na današnji tekmi najučinkovitejši Tilen Sokolič s sedmimi goli, Peter Šiško jih je dosegel pet.