Rokometaši trebanjskega Trima, za zdaj tudi vodilna ekipa državnega prvenstva, so se prvič v zgodovini veselili domače lovorike. Foto: www.alesfevzer.com

Trimo Trebnje je povedlo, Slovenj Gradec pa je za prvi gol potreboval pet minut (1:1). Sledila je izenačena igra. Slovenjgradčani so v 11. minuti prvič povedli (3:4), Trebanjci pa so odgovorili s tremi zaporednimi goli (6:4). Slovenj Gradec je zadel naslednja dva gola za novo izenačenje (6:6). Sledila je nova dobra serija Trebanjcev (8:6) – dva zaporedna gola sta jih privedla do prednosti treh golov (11:8). Po 24 minutah pa so vodili za štiri gole (13:9). Prednost so ohranjali (15:11) in s +4 so tudi odšli na odmor.

Trimo je na uvodu drugega polčasa vodil za pet golov (20:15), v 39. minuti pa za šest golov (24:18). Po golu iz protinapada Staša Slatinška Jovičića so Trebanjci povišali vodstvo na +7 (26:19). Prednost so ohranjali brez težav (29:22; 30:23) in jo tudi nadgradili na +8 (31:23). Ko so se rokometaši Slovenj Gradca nekoliko približali, je njihov trener, selektor slovenske moške rokometne reprezentance, Uroš Zorman, svoje varovance pozval na minuto odmora, v kateri jih je okrcal. To je zaleglo, saj je ekipa trebanjskega Trima tekmo dobila s +7 (35:28).

Za najboljšega igralca turnirja so razglasili domačega rokometaša Vida Miklavca.

Trimo upravičil vlogo favorita na zaključnem turnirju pokala

Izjavi po tekmi
Uroš Udovič, rokometaš Trima iz Trebnjega: "Po petkovi tekmi smo si tokrat vsi želeli, da na parketu pokažemo, kar znamo, in se s tem zahvalimo celotni ekipi, ki je delovala tako na igrišču kot zunaj njega. Danes smo prikazali hitro in odločno igro, tako kot znamo, in na koncu zasluženo osvojili pokal."

Matija Pandev, rokometaš Slovenj Gradca: “V tekmo smo vstopili motivirani, vendar rahlo utrujeni od polfinalne tekme proti Krki. Mislim, da smo bili dobro pripravljeni, ampak se nam je na koncu poznala odsotnost ključnih igralcev in utrujenost nosilcev igre. Trebanjci so to izkoristili in na koncu osvojili Pokal Slovenije."

Celjani rekorderji po osvojenih pokalih
Rekorder po številu pokalnih naslovov je Celje z 22 lovorikami. Trikrat je pokal osvojilo Gorenje, trikrat je bil uspešen tudi Cimos Koper, po enkrat pa Hrpelje in Prule. Zdaj se je seznamu pridružila še ekipa Trima iz Trebnjega. V sezonah 2020/21 in 2019/20 tekmovanja ni bilo zaradi koronavirusne bolezni.

Zorman po pokalnem naslovu: Odvalila se nam je skala od srca