Na portalu Športni SOS tokrat odgovarjamo na vaši nogometni vprašanji. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

Sorodna novica Med večnima tekmecema razlika prvič tako hitro 9 točk

1985. Koliko je trajal najdaljši niz na začetku sezone Prve lige, ko ekipa ni prejela niti enega zadetka?
Igor Rakuša

Nogometaši Olimpije so dobro začeli to sezono Prve lige, saj so dobili prve štiri tekme, pri tem pa niso prejeli niti enega samega zadetka, zaradi česar so sezono začeli s popolnim izkupičkom.

A do rekorda Domžal jih čaka še dolga pot, rumeni so namreč v sezoni 2014/2015 začeli s kar desetimi tekmami brez prejeta zadetka, niz se je končal šele v 11. krogu, ko so hkrati tudi utrpeli prvi poraz. Podrobnosti so v spodnji tabeli.

11.Celje − Domžale2:0

Domžale so imele po 10. krogu pred Mariborom kar sedem točk prednosti (28:21) − vijoličasti so imeli v tistem trenutku sicer eno odigrano tekmo manj). Na koncu sezone pa je Maribor vseeno prepričljivo postal prvak, saj je zbral 79 točk, Domžalčani pa so z 68 končali na tretjem mestu, na koncu jih je prehitelo tudi Celje (70).

1986. Katera obramba pa je bila sicer najboljša v celotni sezoni?
Igor Rakuša

Ta rekord ima Olimpija, ki je v sezoni 2017/2018 prejela vsega 17 zadetkov.

Če pa upoštevamo povprečno število zadetkov, moramo za tak rekord iti vse do prve sezone 1991/1992, ko je naslov prav tako osvojila Olimpija. Ljubljančani so takrat na 40 tekmah prejeli 18 golov (oziroma 0,45 na tekmo).

V prej omenjenem primeru 2017/2018 je bilo prvenstvo sestavljeno iz 36 krogov, kar pomeni, da je Olimpija v povprečju prejela 0,47 gola na tekmo (kar pa je še vedno drugo najnižje povprečje).